Niedziela X Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy X Niedzielę Zwykłą. W Świerklach odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. W Naszym kościele nie będzie nieszporów.
  2. W poniedziałek czcimy św. Norberta ? biskupa, patrona naszej parafii. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek Adoracji: 8.00 Msza św., 9.00 ? Wróblin, 10 ? Czarnowąsy, 11.00 ? Krzanowice i Borki, 12.00 siostry Jadwiżanki i o 13.00 zakończenie adoracji. Wszystkich parafian zapraszamy na sumę odpustową o 18.00.
  3. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Po Mszy spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. W czwartek po Mszy spotkanie bierzmowańców z kl. II. W piątek o 18.00 Msza młodzieżowa,
  4. W przyszłą niedzielę w Luboszycach odpust ku czci św. Antoniego. Na Górze św. Anny pielgrzymka sołtysów i rad sołeckich.
  5. Zapowiedź przedślubna: I. Paulina Pakosz z Opola i Grzegorz Błoński z Czarnowąsów. II. Grzegorz Kowalski z Dobrzenia Wielkiego i Dominika Słota z Dobrzenia Wielkiego.
  6. Osoby, które zapisały się na wyjazd na ŚDM prosimy, aby wpłacały należność za pakiety: Pakiet A ? 620 zł, pakiet B ? 310 zł. Osoby, które zapisały się na pakiet C prosimy o kontakt z ks. wikarym.
  7. Składamy podziękowania za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za złożone przed kościołem ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, za liczny udział w parafialnej pielgrzymce do św. Rocha w Dobrzeniu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul Wolności: Staisz, Kupilas, Lesiewicz, Grzybowski, Kandora i Bartyla.
  8. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Rocha /E. Matyszok/; wt, – św. Moniki /K. Niestrój/; śr. ? Tercjarze św. Franciszka; czw. ? św. Judy /E. Liguda/; pt ? Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi /R. Baron/.
  9. Biskup Opolski Andrzej Czaja z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Krwiodawcy, który rokrocznie przypada 14 czerwca, w odpowiedzi na prośbę regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, zwraca się z apelem do wiernych całej diecezji o przekazanie daru krwi. Dar ten – w kontekście przeżywanego Roku Miłosierdzia – może stać się szczególnym aktem miłości i troski wobec ludzi będących w potrzebie, znajdujących się często na granicy życia i śmierci. Zbliżający się czas wakacji zwykle dramatycznie podnosi statystyki wypadków drogowych i innych zdarzeń losowych, co czyni krew darem bezcennym. W opinii lekarzy krwiodawstwo jest całkowicie bezpieczne i nie naraża zdrowia dawcy, ratując często życie biorcy. Tym bardziej zechciejmy je uczynić konkretną odpowiedzią na wezwanie Jezusa: ?Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec?.
  10. Do wieczności odeszły: Edeltrauda Hyla, l. 76, i Maria Bartyla, l. 87. RIP.
image_print