Uroczystość Trójcy Świętej

  1. Trójca ŚwiętaDzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej. W Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Również dzisiaj zapraszamy wszystkich do Borek na g. 17.00 na nabożeństwo z procesją błagalną ku czci św. Izydora i św. Urbana.
  2. W poniedziałek o 19.00 i we wtorek o 18.00 próby dzieci przed I Komunią św. W środę Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o 17.00. Bezpośrednio po Mszy próba sypania kwiatków na Boże Ciało (dotyczy dziewczynek z klas IV, III, i młodszych. Także po Mszy próba chóru. O 19.30 w środę spotkanie przed pielgrzymką na Maltę. Uczestników prosimy o zabranie z sobą Dowodów osobistych.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała, nasz parafialny odpust, a także Dzień Matki. Msze św. będą o 7.00, 8.30 ? Suma odpustowa z procesją, i o 16.00. Po Sumie odpustowej wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami: Kani, Matejki, Reymonta i Ogrodową. Ołtarz I przygotują Krzanowice, II ? Czarnowąsy, III ? Wróblin, IV ? Borki. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, grupy ze sztandarami, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatków /również dziewczynki z klasy IV/ i strażaków do zabezpieczenia trasy. Prosimy o udekorowanie domów w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji.
  4. W piątek Msza młodzieżowa z majówką o 18.00. W sobotę o 9.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych. W piątek i sobotę procesja oktawy Bożego Ciała po Mszy wieczornej.
  5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Rozpoczęcie o 9.15 przed kościołem. O 15.00 nieszpory maryjne z udziałem dzieci komunijnych i ich rodzin.
  6. Chrzest święty przyjęła Maja Kampa. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
  7. Zapowiedzi przedślubne: II. Patryk Kupka z Czarnowąsów i Izabela Suszka z Laskowic; Marek Kondziela z Czarnowąsów i Ewelina Batorowicz z Golczowic.
  8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele, za liczny udział w Czuwaniu Rodzin i za posprzątanie kościoła. W piątek o 9.00 do sprzątania prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ks. Proboszcz dziękuje za życzenia i za modlitwę z ok. 35 rocznicy kapłaństwa. Bóg zapłać!
  9. Wieczorny różaniec: pon. św. Norberta /H. Galus/; wt. św. Anny /T. Matyszok/; śr. Zwiastowania NMP /M. Niekrawiec/; pt. MB Matki Kościoła /B. Frasek/.
  10. Ksiądz Biskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej, w piątek 27.05.2016 r.
image_print