Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. zeslanie_ducha_swietegoDzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o 15.00. Dzisiaj również w Świerklach o 15.00 Nabożeństwo Fatimskie.
 2. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła ? II Dzień Zielonych Świąt. Msze św. o 8.00, 9.30 i 17.00 w kościele parafialnym oraz o 18.30 u św. Anny. W Kamieniu Śl. o 10.00 Dzień Modlitw Rolników, a na Górze Św. Anny Pielgrzymka Tercjarzy św. Franciszka.
 3. We wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin do kościoła św. Anny. Najpierw Msza św. o 18.00, potem adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakr. O 20.00 Nabożeństwo Majowe z różańcem i Apel Jasnogórski. Modlić się będziemy w int. kapłanów z ok. patronalnego dnia Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w int. Kapłanów ?Oremus?, oraz dzieci pierwszokomunijnych. W środę Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o 17.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych (i I. próba).
 4. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania dla klas I i II gimnazjum o 18.50. W piątek Msza młodzieżowa z majówką o 18.00. Po Mszy próba chóru. W sobotę o 9.30 spotkanie LSO, a o 10.00 wszystkich Marianek.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o 11.00. W sobotę w Borkach o 19.00 Nieszpory Odpustowe. Po nieszporach ognisko z piosenką religijną.
 6. Kolekta za tydzień będzie na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele. Również w przyszłą niedzielę w Borkach o 17.00 nabożeństwo z procesją błagalną o dobrą pogodę, urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli ku czci św. Izydora i św. Urbana.
 7. Zap. przedślubne: I. Patryk Kupka z Czarnowąsów i Izabela Suszka z Laskowic, Marek Kondziela z Czarnowąsów i Ewelina Batorowicz z Golczowic.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na organizację ŚDM w Krakowie i za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Armii Ludowej.
 9. Różaniec: pon. MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/; pon. (św. Anna) św. M. Kolbego /J. Waldyra/ wt, bł. Czesława /P. Cebulla/; śr. św. Jadwigi /E. Fila/; czw. Niepokalanego Poczęcia NMP /O. Hanusik/ i MB Królowej Aniołów /U Czok/; pt św. Barbary /M. Panusch/.
 10. Zmarła śp. Ewa Kowalska, zd. Pawleta, l. 37. RiP.
 11. Wszystkich członków Wspólnoty Szkaplerznej zachęcamy do ożywienia swoich zobowiązań. W sobotę o 7.00 Msza św., podczas której można przyjąć lub wymienić podniszczony szkaplerz. Czy nosimy jeszcze przyjęty, czy odmawiamy codziennie Pod Twoją obronę?
image_print