Niedziela V Wielkanocna

 1. sw_marek_ewangelistaDzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. Jutro czcimy św. Marką Ewangelistę. Zapraszamy na Mszę św. o 7.00 z procesją błagalną o dobrą pogodę, urodzaje i Boże błog. w pracy na roli.
 3. We wtorek po Mszy wieczornej, o 18.30 spotkanie osób które zapisały się na wyjazd na ŚDM. Na to spotkanie zapraszamy też rodziców osób niepełnoletnich, także tych, którzy wahają się, czy wysłać swoje dzieci na to wydarzenie. W czwartek o 17.00 spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.
 4. W środę Msza św. szkolna o 17.00, w piątek Msza młodzieżowa o 18.00.
 5. W sobotę o 11.00 zapraszamy na Mszę św. z okazji 10-lecia działalności Parafialnego Zespołu Caritas. Spodziewamy się zaproszonych gości z wszystkich parafii naszego dekanatu. Bardzo gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tej Jubileuszowej Eucharystii parafian, zwłaszcza chorych, i tych, którzy wspierają Caritas.

Na tę okazję przygotowaliśmy okolicznościową święcę, z której dochód przeznaczony będzie na cele Caritas.

 1. Dzisiejsza kolekta będzie na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie (zgodnie z życzeniem papieża Franciszka).
 2. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu.
 3. Sakrament chrztu przyjęła Zofia Kondrat. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.
 4. Zapowiedzi przedślubne: I. Mateusz Jemioł z Czarnowąsów i Alicja Pasieka z Czarnowąsów; II. Roman Lisoń z Czarnowąsów i Elżbieta Adamska z Tarnowa Opolskiego; Franciszek Słota z Czarnowąsów i Patrycja Wiśniowska z Czarnowąsów; Michał Legin z Czarnowąsów i Aleksandra Wilk z Czarnowąsów.
 5. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na rzecz Ukrainy, , za złożone przed kościołem ofiary na remont katedry w Opolu i za posprzątanie Kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Parkowej.
 6. Wieczorny Różaniec: pon. Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi /R. Baron/; wt. św. Barbary /M. Panusch/; śr. Ducha Świętego /E. Piontek/; czw. Tercjarze św. Franciszka; pt. św. Kamila /E. Zdzuj/.
 7. We wtorek o 19.00 spotkanie na plebanii Zespołu Caritas.
image_print