Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Miłosierdzie BożeDzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszamy na nieszpory do kościoła św. Anny na 15.00, gdzie znajduje się obraz Miłosierdzia Bożego. Będziemy wypraszać dar miłosierdzia dla naszej parafii i prosić o pokój na całym świecie. Podczas nieszporów, z racji Roku Miłosierdzia, będziemy mogli zyskać odpust zupełny poprzez ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. Towarzyszy nam dzisiaj obraz Matki Bożego Miłosierdzia, ten, który przyjmujemy w naszych domach. Dziękujemy wszystkim rodzinom w Borkach, które modliły się przed tym obrazem. Teraz przejmą ten obraz rodziny z Krzanowic. Życzymy owocnej modlitwy dla dobra Waszych rodzin, parafii i całego Kościoła. Pamiętajcie też o nas, kapłanach, o parafii i o całym Kościele.
 2. Młodzież naszej parafii wybierająca się na ŚDM będzie rozprowadzała po Mszach św. Kremówki Papieskie.
 3. W poniedziałek przypada liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego ? Dzień Świętości Życia, przeniesiony z 25 marca. Centralne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w pon. 4 kwietnia o godz. 18.30 w katedrze opolskiej. Uroczystej Mszy św. z przyjęciem zobowiązań Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie przewodniczył Biskup Opolski Andrzej Czaja.
 4. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Prosimy rodziców, by zachęcili swoje dzieci do uczestniczenia w tej Mszy św.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. w czwartek, o 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III.
 6. W piątek Msza dla gimnazjalistów i młodzieży starszej.
 7. W sobotę o 10.00 spotkanie Marianek. W przyszłą niedzielę kolekta na Kurię i WSD.
 8. Sakrament chrztu przyjęli Alex Lach, Aleksander Czok, Pola Raj i Liwia Kulik. Niech Bóg błogosławi ich rodzicom i chrzestnym.
 9. Zapowiedzi przedślubne: I. Przemysław Biel z Czarnowąsów i Emilia Książopolska z Opola; II. Paweł Bartoszek z Dobrzenia i Sandra Sobiech z Czarnowąsów; III. Mateusz Czechowski z Dobrzenia i Beata Piontek z Czarnowąsów.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na diecezjalny Caritas i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Wróblińskiej i z ul. Mikołaja.

Wieczorny Różaniec: pon. św. Judy /E. Liguda/; wt. św. Norberta /H. Galus/; śr. św. o. Pio /K. Rippel/; czw. Matki Bożej Pośredniczki Łask /I. Kijowska/; pt.  św. Moniki /K. Niestrój/.

 1. We wtorek o 19.00 spotkanie Zespołu Caritas.
image_print