Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 1. chrystus_zmartwychwstalDzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na 15.00 na Nieszpory wielkanocne. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy niedzielny, bez nieszporów. Kolekta na KUL. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30.
 2. Od wtorku wieczorne Msze będą o 18.00, z wyjątkiem środy o 17.00. We wtorek o 17.00 spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. W tym tygodniu jest Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do udziału w Mszach, aby trwać w uwielbieniu Jezusa Zmartwychwstałego.
 3. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Również w środę pielgrzymka maturzystów naszej diecezji na Jasną Górę.
 4. W czwartek w Popielowie odbędzie się Konwent Wielkanocny naszego dekanatu. W naszym kościele nie będzie Mszy o 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza młodzieżowa. Najbliższe odwiedziny chorych będą 6 maja.
 6. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, zwłaszcza Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Również w sobotę pielgrzymka Caritas Diecezji Opolskiej do kościoła św. Rodziny i grobu bpa Józefa Nathana do Branic.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nieszpory odprawimy o 15.00 przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego w kościele św. Anny. Kolekta będzie na diecezjalny Caritas.

 1. W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która przybliża nam postać św. Jana Pawła II, młodzież z naszej parafii wybierająca się na ŚDM przed kościołem będzie rozprowadzała ?Kremówki Papieskie?.
 2. Sakrament Chrztu przyjęli Paweł Waldyra i Julia Lyra. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 3. Zap. przedślubne: I. Paweł Bartoszek z Dobrzenia Wlk. i Sandra Sobiech z Czarnowąsów, II. Mateusz Czechowski z Dobrzenia Wlk. i Beata Piontek z Czarnowąsów.
 4. Dziękujemy za udział w Triduum Paschalnym i procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy siostrom Jadwiżankom, chórowi, orkiestrze, LSO, p. Monice za troskę o bieliznę ołtarzową, p. Agnieszce za dekoracje, grupom niosącym sztandary i baldachim. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za złożone przy Bożym Grobie ofiary na kościoły w Ziemi Świętej, a także za dary dla probostwa i nadesłane życzenia. Paniom z Caritas dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych, Mariankom za posprzątanie kościoła, przygotowanie palm i za służbę w Wielkim Tygodniu. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Borek z ul. Nowej.
 5. Wieczorny różaniec: wt. Tercjarze św. Franciszka; śr. św. Elżbiety /M. Knietsch/; pt. bł. Marii Merkert /M. Baron/.
 6. Do wieczności odeszła śp. Teresa Hilla, l. 51. RIP.
image_print