Niedziela Palmowa

 1. niedziela_palmowaDzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00, będzie też okazja do spowiedzi. Po Gorzkich Żalach młodzież będzie zbierała ofiary na wsparcie organizacji ŚDM w naszej parafii.
 2. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci. Od 8.00 przedświąteczne odwiedziny chorych.
 3. Okazja do sakramentu pokuty przed Wielkanocą: Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od 6.30 do 8.00 i od 16.00 do 18.00. W Wielki Czwartek i Piątek od 7.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.45, a w Wielką Sobotę tylko rano od 7.00 do 9.00.
 4. Liturgią Wielkiego Czwartku rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Liturgię rozpoczynamy codziennie o 19.00. W Wielki Czwartek w katedrze opolskiej o 9.30 Msza Krzyżma połączona z pielgrzymką LSO i spotkaniem z ks. biskupem.
 5. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie. Porządek Adoracji: 9.00 ? LSO i Marianki, 10.00 ? Czarnowąsy, 11.00 ? Borki, 12.00 ? Siostry Jadwiżanki, 13.00 ? Wróblin, 14.00 ? Krzanowice, 15.00 ? Droga Krzyżowa (w Wielką Sobotę ? Mniejszość Niemiecka), 16.00 ? Wspólnoty Parafialne, 17.00 ? 18.30 adoracja indywidualna w ciszy i zakończenie.
 6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy, i abstynencja od napojów alkoholowych, a w Wielką Sobotę zaleca się abstynencję od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej. Ofiary składane przy Bożym Grobie są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek o 21.00 czuwanie młodych przy Bożym Grobie.
 7. 7. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów wielkanocnych: 00, 12.00, 14.00 i 15.00.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na procesję rezurekcyjną o 7.00 /zmiana czasu!/, a potem na uroczystą Mszę Świętą. Prosimy panów do baldachimu, grupy ze sztandarami, chór, orkiestrę, Siostry Jadwiżanki i strażaków. Nie będzie Mszy o 8.15. O 15.00 Nieszpory Wielkanocne. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30.
 9. Chrzest św. przyjął Filip Filipowski. Boże błogosław jego rodzicom i chrzestnym.
 10. Zap. przedślubne: I. Mateusz Czechowski z Dobrzenia Wlk. i Beata Piontek z Czarnowąsów, III. Dariusz Kotowski z Czarnowąsów i Anna Terczyńska z Dobrzenia.
 11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na budowę obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków kościelnych, za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za ofiary na ŚDM i za posprzątanie kościoła. W Wielki Czwartek o 9.00 do sprzątania prosimy Marianki. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom piątkowej Drogi Krzyżowej, ulicami naszej parafii, młodszym i starszym. Dziękujemy Paniom za posadzenie bratków i umycie figur na placu kościelnym.
 12. Wieczorny różaniec: pon. MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/; wt. św. Józefa /M. Gallus/; śr. MB Fatimskiej /A. Gondro/; czw. św. Faustyny /M. Przywara/.
 13. Do wieczności odeszła śp. Dorota Grund ? l. 76. R.I.P.
image_print