Niedziela V Wielkiego Postu

  1. korona_cierniowaDzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o 15.00. Po Gorzkich Żalach młodzież naszej parafii będzie zbierała ofiary na wsparcie organizacji ŚDM w naszej parafii. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy I gimnazjum we wtorek o 17.30.
  2. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa z zaleckami. O 18.00 odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele parafialnym. Wszystkich Parafian, a szczególnie młodzież serdecznie zapraszamy. Będzie to również Dekanalne Spotkanie Młodzieży.
  4. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy zwłaszcza ojców, młodzieńców, członków Wspólnot parafialnych na Mszę o 8.00, także rzemieślników. Po Mszy spotkanie zelatorów Bractwa Różańcowego. Nie będzie Mszy o 7.00. O 9.30 spotkanie LSO. Zapraszamy na to spotkanie także chłopców od klasy II podstawówki, którzy chcieliby należeć do ministrantów. O 10.00 spotkanie Marianek, chcemy przygotować gałązki palmowe dla parafian. Także w sobotę Wielkopostny Dzień Skupienia dla Szafarzy Komunii Świętej.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczysta procesja na sumie o 9.30. Kolekta za tydzień będzie na budowę obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków kościelnych. Po Mszach będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za tydzień w kościele Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha (na Górce) o 15.00 spotkanie biskupa Andrzeja Czai z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych.
  6. Zap. przedślubne: II. Dariusz Kotowski z Czarnowąsów i Anna Terczyńska z Dobrzenia Wlk.; III. Paweł Jagusz z Dobrzenia i Sylwia Staisz z Czarnowąsów.
  7. Dziękujemy za kolektę na WSD i Kurię, za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za ofiary na ŚDM, i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Armii Ludowej.
  8. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/; wt. ? MB Pocieszenia /G. Kinder/; śr. ? św. Jadwigi /E. Fila/; czw. ? bł. Czesława /P. Cebulla/.
image_print