Niedziela IV Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu ? Laetare. Kończymy Rekolekcje wielkopostne. Zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym o 15.00. Po Gorzkich Żalach młodzież będzie zbierała ofiary na wsparcie organizacji ŚDM w naszej parafii.
 2. Serdecznie dziękujemy o. Rekolekcjoniście Adamowi za głoszone Słowo Boże i posługę w konfesjonale. Dziękujemy również Parafianom za świadectwo wiary i uczestnictwo w Rekolekcjach. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, która jest wyrazem wdzięczności dla o. Rekolekcjonisty. Dyrekcji naszej szkoły i nauczycielom dziękujemy za współpracę podczas rekolekcji.
 3. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci. W czwartek po Mszy wieczornej o 17.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.
 4. W piątek po Mszy porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na wieczorną Mszę i Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie młodzież.
 5. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na WSD i Kurię w Opolu. Za tydzień i w Niedzielę Palmową będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Zapowiedzi przedślubne: I. Dariusz Kotowski z Czarnowąsów i Anna Terczyńska z Dobrzenia Wlk., II. Paweł Jagusz z Dobrzenia Wlk. i Sylwia Staisz z Czarnowąsów, III. Krzysztof Franczok z Czarnowąsów i Malwina Skupińska ze Sternalic; Paweł Starosta z Borek i Karina Kapola z Kotorza Wielkiego.
 7. Polecamy świece z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski i świece na stół wielkanocny.
 8. W zakrystii można zapisywać się na wyjazd na ŚDM. Koszt 690 zł. Szczegóły u ks. wikarego.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na ŚDM i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wolności.
 10. Wieczorny różaniec: pon.: Zwiastowania NMP /M. Niekrawiec/, wt.: MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/, śr.: MB z Lourdes /H. Pawleta/, czw.: św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/, pt.: św. M. Kolbego /J. Waldyra/.
 11. Jest jeszcze kilka miejsc na Pielgrzymkę parafialną na Maltę, która będzie miała miejsce w dniach od 05-12.06.2016. Gorąco zachęcamy do zapisywania się, w zakrystii lub tel. 660 405 534. Szczegóły w gablotce parafialnej i na stronie internetowej.
image_print