Niedziela III Wielkiego Postu

  1. wielki_postDzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o 15.00. Po Gorzkich Żalach młodzież będzie zbierała ofiary na wsparcie organizacji ŚDM w naszej Parafii.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Najbliższe odwiedziny chorych będą przed Świętami Wielkanocnymi, tj. 23 marca /środa/.
  3. W środę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Kondys. Szczegółowy Plan Rekolekcji znajduje się na ostatniej stronie Listu. Od środy do soboty włącznie Msze święte z nauką ogólną będą sprawowane o 8.00 i 18.00. W środę odbędzie się Czuwanie Rodzin. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. O 19.45 różaniec rekolekcyjny i Apel Jasnogórski. Będziemy modlić się w int. zatwardziałych grzeszników i o ducha szczerej pokuty dla nas. W czwartek po porannej i wieczornej Mszy nauka stanowa dla rodziców. W piątek po rannej i przed wieczorną Mszą /o 17.00/ Droga Krzyżowa. Młodzież przyjdzie w piątek o 17.00 na Drogę Krzyżową, na Mszę o 18.00, a po Mszy będzie nauka stanowa. Gimnazjaliści będą mieli spotkania rekolekcyjne w czwartek i piątek o 9.45, a dzieci o 11.00. W sobotę o 9.30 spotkanie ojca rekolekcjonisty z LSO i Mariankami. W czwartek, piątek i sobotę o 20.15 Apel Jasnogórski ze słowem na Rok Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi świętej od czwartku codziennie od 7.00 i od 17.00. W sobotę o 10.00 spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów. Przez udział w rekolekcjach chcemy pogłębić naszą więź z Panem Bogiem. Przypomnijmy o tym także naszym sąsiadom.
  4. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie dla o. Rekolekcjonisty. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30.
  5. Zap. przedślubne: I. Paweł Jagusz z Dobrzenia Wielkiego i Sylwia Staisz z Czarnowąsów; II. Krzysztof Franczok z Czarnowąsów i Malwina Skupińska ze Sternalic, Paweł Starosta z Borek i Karina Kapola z Kotorza Wielkiego.
  6. Polecamy świece z okazji Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski, świece na stół wielkanocny oraz piękne świece z ok. Roku Miłosierdzia.
  7. W zakrystii można się zapisywać na ŚDM. Koszt 690 zł. Szczegóły u ks. wikarego.
  8. W minionym tygodniu gościliśmy w naszej wspólnocie księdza biskupa Pawła Stobrawę, który wizytował naszą parafię. Dziękujemy księdzu biskupowi za obecność, za głoszone słowo Boże i sprawowaną Eucharystię. Dziękujemy za ten czas umocnienia i pokrzepienia. Ogromne podziękowania dla wszystkich parafian, którzy czynnie, tj. swoją żywą obecnością i modlitwą uczestniczyli w tym wydarzeniu, zwłaszcza w Eucharystii, w środę o 18.00. Wielkie Bóg zapłać!
  9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za złożone przed kościołem ofiary na paczki świąteczne dla naszych chorych i osób w podeszłym wieku. Dziękujemy również za ofiary złożone na ŚDM i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 11.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Wróblińskiej.
  10. Różaniec: pon. św. Barbary /M. Panusch/; wt. Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi /R. Baron/; śr. św. Kamila /E. Zdzuj/, czw. św. Jacka /D. Cebulla/.
image_print