Niedziela II Wielkiego Postu

 1. korona_cierniowaDzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Zale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Po Gorzkich Żalach młodzież będzie przed kościołem zbierała ofiary na wsparcie organizacji SDM w naszej parafii.
 2. W poniedziałek przypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 3. Nasz Dekanat wizytuje ksiądz biskup Paweł Stobrawa. W środę i czwartek będzie w naszej parafii. Wizytacja rozpocznie się uroczystą Mszą św. w środę o 18.00. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza rodziny, LSO, Ma­rianki, Szafarzy, delegacje z sztandarami. Obecność biskupa w parafii to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Po Mszy św. w kościele będzie krótkie spotkanie z LSO i z Mariankami, a zaraz potem z Parafialną Radą Duszpasterską, na plebanii. Wszystkich serdecznie zapraszamy. W czwartek o 11.00 ksiądz biskup odwiedzi Siostry Jadwiżanki. O 14.00 spotka się z chorymi, podczas nabożeństwa dla osób chorych, podczas którego biskup udzieli chorym sakramentu namasz­czenia. Na to nabożeństwo zapraszamy również członków Bractwa Różańco­wego, Tercjarzy św. Franciszka, Wspólnoty Szkaplerznej, Bractwa św. Anny i św. Rity, również panie z Zespołu Caritas.
  Po nabożeństwie ksiądz biskup pragnie się spotkać w kościele z wspólnota­mi naszej parafii. Ostatnie spotkanie z biskupem będzie o 15.30, z młodymi  przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W piątek po Mszy porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na wie­czorną Mszę i Drogę Krzyżową zapraszamy młodzież.
 5. Chrzest św. przyjął Filip Duda. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 6. Zap. przedślubne I: Krzysztof Franczok z Czarnowąsów i Malwina Skupińska ze Sternalic, Paweł Starosta z Borek i Karina Kapola z Kotorza Wlk.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach św przed kościołem członkowie Caritas będą zbierali ofiary na paczki świąteczne dla naszych chorych i osób w podeczłym wieku.
 8. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w świece z okazji Jubileuszu 1050-lecia Chrztu oraz świece na stół wielkanocny.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za złożone przed kościołem ofiary na cele mi­syjne ?Ad Gentes” i za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę po Gorzkich Żalach na SDM. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła i liczny udział w Czuwaniu Ro­dzin. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Nowej: Kampa, Zieleźny, Urbacka, Czok i Hanusik.
 10. Wieczorny różaniec: pon MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/; wt. św. Jadwigi /E. Fila/; śr. Narodzenia NMP /E. Świerci; czw. św. Antoniego /H. Firlusi; pt. św. An­ny /T. Matyszok/.
 11. W piątek po Drodze krzyżowej próba chóru.
image_print