Niedziela I Wielkiego Postu

 1. wielki_postDzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.
 2. Spotkania kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek o 17.30 klasy II, a w czwartek o 17.30 klasy III.
 3. We wtorek o 16.00 spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. Również we wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. o 17.00, po Mszy adoracja, o 19.00 Różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Modlić się będziemy w int. dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii św. i ich Rodzin.
 4. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci. Po Mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z I klasy gimnazjum.
 5. W piątek po Mszy porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na wieczorną Mszę św. i Drogę Krzyżową zapraszamy również młodzież.
 6. W sobotę wyjątkowo o 10.30 spotkanie LSO i wszystkich Marianek.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele. Przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy ?Ad Gentes?.
 8. Sakr. chrztu przyjął Robert Kokot. Niech Bóg błog. rodzicom i chrzestnym.
 9. Dziękujemy za dzisiejsza kolektę, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Słonecznej i z ul. Polnej. Dziękujemy osobom chorym i tym, którzy pomogli im przybyć na Mszę św. i do szkoły. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Dyrektor Szkoły za wielką przychylność i życzliwość, także Zespołowi Caritas za piękne przygotowanie spotkania w szkole.
 10. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w świece z ok. Jubileuszu 1050 lecia Chrztu oraz świece na stół Wielkanocny.
 11. Zbliżają się ŚDM w Krakowie (25 do 31 lipca br.). Rodziny z naszej parafii przyjmą w swoich domach prawie 50 osób z zagranicy. Będą oni gośćmi całej naszej wspólnoty parafialnej. Musimy ich odebrać z lotniska, pokazać im ciekawe miejsca naszego regionu i zapewnić dojazd do Krakowa. Spodziewamy się, że również z naszej parafii będą chętni młodzi, i nie tylko, by przeżyć to niepowtarzalne wydarzenie osobiście. Koszt udziału w całym tygodniu to 690 zł. W tej kwocie mieści się wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie, plecak z materiałami na czas trwania ŚDM. Taki ?pakiet? jest swoistym ?biletem wstępu? dla każdego uczestnika. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdego będzie stać na taki wydatek, zwłaszcza młodych. Dlatego po każdych Gorzkich Żalach będziemy mogli swoją ofiarą wesprzeć dzieło ŚDM w naszej parafii wielkopostną jałmużną, dzięki której, przynajmniej w części, będziemy mogli unieść koszty organizacyjne z tym związane, a także wesprzeć te osoby, które nie stać na pokrycie całych kosztów uczestnictwa w ŚDM. Chętnych do wyjazdu na ŚDM prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 12. Wieczorny Różaniec: pon ? MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/; wt ? III Zakon św. Franciszka; śr ? św. Rocha /E. Matyszok/; czw ? Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/; pt ? Ducha Świętego /E. Piontek/.
 13. Do wieczności odszedł śp. Stanisław Marcinków, l. 80. RIP.
image_print