Niedziela II Zwykła

 1. scena_z_jaselekDzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. Od 14.00 kolęda na życzenie.
 2. Zapraszamy dzisiaj na 18.30 na Jasełka po śląsku w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum. Spektakl odbędzie się w małej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czarnowąsach.
 3. W tym tygodniu Msze św. sprawowane będą o 7.00, z wyjątkiem środy (17.00 – szkolna), i soboty.
 4. W czwartek przypada Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o żyjących i zmarłych Babciach i Dziadkach.
 5. W sobotę w naszej parafii Adoracja Wynagradzająca za zbezczeszczenie naszej Świątyni i Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlili się za poległych i zaginionych Parafian. Porządek Adoracji: 8.00 Msza Święta, 9.00 Czarnowąsy, 10.00 Borki i Krzanowice, 11.00 Wróblin, 12.00 Siostry Jadwiżanki i Marianki (po adoracji krótkie spotkanie), 13.00 Zakończenie adoracji
 6. W sobotę o 9.30 spotkanie LSO.
 7. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9.30.
 8. Na ostatniej stronie Listu zamieszczony jest plan tegorocznych Uroczystości Parafialnych. Pragniemy zwrócić uwagę, że Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się w dniach od 02. do 06. marca.
 9. Sakrament chrztu przyjęła Julia Filipiak. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 10. Przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa informujemy, że nauki przedślubne w naszym dekanacie rozpoczną się 20 lutego /sobota/ o 19.00 w kościele pw. Św. Katarzyny w Dobrzeniu Wielkim.
 11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na pokrycie kosztów renowacji ambony, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie w Waszych domach podczas kolędy i za wspólną modlitwę. Niech błogosławieństwo kolędowe wyda obfite owoce w życiu naszych rodzin.
 12. W sobotę, wyjątkowo o 13.00, do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów, z ul. Wolności.
 13. Informujemy, że członkowie róży różańcowej pw. Wniebowzięcia NMP zostaną przeniesieni do innych róż. Niech nadal odmawiają tajemnice z ubiegłego roku. Niestety niektóre róże są zdekompletowane z powodu śmierci członków, a brakuje chętnych, którzy by ich zastąpili w tym pięknym dziele nieustannej modlitwy. Nadal zachęcamy do włączenia się do tego dzieła.
image_print