I Niedziela Adwentu

  1. adwent1Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Zaczynamy nowy rok liturgiczny i przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00 w czasie których poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony roratnie. Przy wejściu do kościoła możemy nabyć u Marianek stroiki adwentowe (ofiara dobrowolna) na cele Wspólnoty Mariańskiej. Ksiądz Biskup zaprasza dzisiaj o 15.30 młodzież do kościoła seminaryjnego w Opolu na Ekumeniczną Modlitwę Młodych.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy roraty dla dzieci i młodzieży, codziennie o 17.00, a w sobotę o 8.00. Zachęcamy również osoby dorosłe, zwłaszcza emerytów do uczestnictwa w porannych roratach: w poniedziałek, środę i piątek o 7.00. Niech czas adwentu pomoże nam wykorzenić przywiązanie do starych grzechów i ożywić wiarę. Dajmy dobry przykład dzieciom i młodzieży i nie zmarnujmy tego czasu.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. Spowiedź dla dzieci w środę od 16.30, a dla młodzieży w piątek od 16.30. Odwiedziny chorych będą dopiero przed świętami, w piątek 18 grudnia. W piątek po Roratach próba chóru.
  4. W sobotę przed Roratami zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. O 11.00 spotkanie wszystkich Marianek /próba generalna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP/.
  5. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię świętą chorym od 9.30. Kolekta za tydzień będzie na WSD w Opolu. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabywania opłatków przed kościołem.
  6. Zachęcamy do zapisywania się na planowaną w dniach 05-12.06.2016 pielgrzymkę na Maltę. Bliższe informacje na stronie internetowej i w gablocie.
  7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby parafii, za złożone przed kościołem ofiary na paczki świąteczne oraz za posprzątanie naszego kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania świątyni prosimy parafian z Wróblina z ul. Grodzkiej.
  8. Wieczorny różaniec: pon: bł. Czesława /P. Cebulla/, wt: św. Rocha /E. Matyszok/, śr: św. M. Kolbego /J. Waldyra/, czw: MB z Lourdes /H. Pawleta/, pt: MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/.
  9. Dzisiaj kolejny etap wyborów do PRD. Spośród kandydatów, których imiona i nazwiska widnieją na wywieszonych listach, wybieramy 1, 2 lub 3 osoby przez zrobienie znaku X w bliskości nazwiska. Punkt wyborczy znajduje się w salce Betania. Pobieramy tylko jedną, opieczętowaną kartę, na której dokonujemy wyboru kandydatów. W przyszłą niedzielę ogłosimy ostateczny wynik wyborów. Do grupy wybranych parafian ks. proboszcz dołączy wybranych przez siebie, godnych tej funkcji kandydatów. Zaprzysiężenie nowej PRD będzie miało miejsce w czasie Nieszporów, w niedzielę 13 grudnia br.
image_print