Rocznica Konsekracji Kościoła Parafialnego

  1. Kościół pw. św. Norberta i Bożego CiałaDzisiaj obchodzimy Rocznicę Konsekracji Kościoła Parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność w tej świątyni przez tak wiele wieków i przepraszamy za wszelkie lekceważenie tego świętego miejsca. Modlimy się za kapłanów, którzy sprawowali i obecnie sprawują Sakramenty Święte i głoszą Słowo Boże, za fundatorów i budowniczych kościoła. Dziękujemy za dar wiary tych, którzy przychodzą do Boga w niedzielę i w dni powszednie. Dziękujemy za ofiarność, dzięki której możemy podejmować prace związane z renowacją kościoła. Zapraszamy na Nieszpory kiermaszowe o 15.00. Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii.
  2. Od poniedziałku do piątku po Mszach wieczornych odmawiany będzie różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
  3. We wtorek o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z I klas gimnazjum, a w czwartek o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z II klas gimnazjum.
  4. W środę przypada Święto Niepodległości. Msze święte o 8.00 i 17.00.
  5. W piątek o 18.00 Msza św. z różańcem dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Po Mszy próba chóru.
  6. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od godziny 9.30. Kolekta będzie na organizację Światowych Dni  Młodzieży. Przede kościołem zbiórka do puszek na renowację katedry.
  7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu oraz za złożone przed kościołem ofiary do puszek na Kościół w Syrii. Dziękujemy za liczny udział w Mszy św. i procesji na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym. Dziękujemy także za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Krzanowic z ul. Morcinka. W zakrystii można nabyć ostatnie już Kalendarze Dekanalne w cenie 4 zł.
  8. W miesiącu listopadzie ustaje kadencja dotychczasowych Parafialnych Rad Duszpasterskich i na prośbę naszego Księdza Biskupa w Parafiach mają się odbyć wybory do nowych Rad. Dlatego w przyszłą niedzielę prosimy o zgłaszanie swoich kandydatów do nowej Rady (karteczki z nazwiskami kandydatów będziemy składać do przygotowanych urn). W następnym etapie będziemy już głosować na konkretne osoby, które otrzymały najwięcej głosów i zostały uznane jako godne do dalszego kandydowania.
  9. W dniach od 5 do 12 czerwca 2016 r. planujemy pielgrzymkę na Maltę. Malta to piękna, słoneczna wyspa, na której znajdują się ślady działalności św. Pawła Apostoła. Mówi się, że jest to drugie, po Watykanie, państwo katolickie. Znajduje się tam 365 kościołów i wiele ciekawych miejsc historycznych. Jak zawsze tak i teraz charakter religijny zostanie połączony z możliwością dobrego wypoczynku. Zakwaterowanie w jednym hotelu. Do dyspozycji będziemy mieli autokar, będą też wyprawy morskie na sąsiednie wyspy. Koszt 3 250 zł. Pierwsze spotkanie i pierwsza zaliczka pod koniec listopada. Zapisy w zakrystii i u ks. proboszcza. Gorąco zachęcamy do zapisywania się.
  10. Do wieczności odeszła śp. Otylia Knietsch ? l. 75. RIP.
image_print