Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. cmentarzDzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy o 14.00 do kościoła św. Anny na Mszę św. za Zmarłych z procesją na cmentarzu.
 2. Od poniedziałku wieczorne Msze św. będą o 17.00 /z wyjątkiem piątku i soboty – o 18.00/. W poniedziałek przypada Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze św. o 8.00 do kościoła parafialnego oraz o 9.30 i 17.00 do św. Anny. Po wszystkich Mszach św. odmawiany będzie Różaniec za ++ polecanych w wypominkach. Różaniec za ++ z zaleckami odmawiać będziemy od wtorku do piątku po Mszach wieczornych.
 3. W środę o 17.00 Msza św. szkolna z Różańcem. Od 16.30 okazja do spowiedzi. W czwartek o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III.
 4. W tym tygodniu I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą świętą. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. Wieczorem o 18.00 Msza św. z Różańcem dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Po Mszy próba chóru.
 5. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli NMP i Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Kiermasz – Rocznicę poświęcenia Kościoła Parafialnego i będzie to również I Rocznica Konsekracji nowego ołtarza. Zapraszamy na Sumę Kiermaszową, podczas której poświęcona zostanie odrestaurowana ambona. Kolekta za tydzień będzie na WSD i Kurię w Opolu. W przyszłą niedzielę przypada również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół w Syrii.
 7. Chrzest przyjął Patryk Kokot. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na pokrycie kosztów zużycia wody na cmentarzu za cały rok i za złożone ofiary wypominkowe. Parafianom z Borek dziękujemy za uporządkowanie cmentarza. Przyszło tak wiele osób, gratulujemy!. Podziękowania także dla tych, którzy przyszli sprzątać spoza Borek. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafialnego. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy Parafian z Wróblina z ul. Gminnej.
 9. W zakrystii można nabyć Kalendarz Dekanalny w cenie 4 zł.
 10. Do wieczności odszedł śp. Alojzy Waleska ? lat 85. R.I.P.
 11. Gorąco polecamy Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy ciekawe teksty dotyczące życia i umierania, również gotowości na śmierć.
image_print