Niedziela XXIX Zwykła – Światowy Dzień Misyjny

 1. swiatowy_dzien_misyjnyDzisiaj przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą – Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzisiaj odmówimy różaniec w int. misji i misjonarzy o 15.00 – zapraszamy. W Świerklach ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie.
 2. Różaniec od poniedziałku do soboty o 17.30, z wyjątkiem wtorku, środy i piątku – po Mszy św.
 3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Jana Kantego, w środę bł. Jakuba Strzemię, w czwartek św. Jana Pawła II.
 4. We wtorek do kościoła św. Anny zapraszamy na kolejne Czuwanie Rodzin. Zaczynamy Mszą św. o 18.00, po Mszy adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O 20.00 różaniec, który zakończymy Apelem Jasnogórskim. Tym razem będziemy się modlić za ludzi pogrążonych w nałogach (alkohol, narkotyki…).
 5. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17.00. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy towarzyszą swoim dzieciom w tej ważnej Mszy św. W Chróścicach o 17.30 różaniec a potem spotkanie Zespołów Caritas z całego naszego Dekanatu.
 6. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum, o 18.30.
 7. W piątek o 18.00 Msza św. z różańcem dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Po Mszy próba chóru. W Chróścicach o 19.30 Dekanalne Spotkanie Młodych.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace związane z konserwacją naszego kościoła. Ambona, po wielu miesiącach jest już prawie na ukończeniu. Możemy powiedzieć, że pierwsza część kościoła jest już gotowa. Pozostały jeszcze ławeczki. Dziękuję Parafianom za składane ofiary na te cele. Wierzę, że w najbliższym czasie uda nam się dokończyć prace w pozostałej części kościoła.
 9. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druczki wypominkowe za zmarłych.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na misje i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy również rolnikom za płody rolne dla Seminarium w Opolu i Karmelu w Krakowie. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy Parafian z Czarnowąsów, z ul. Wolności.
 11. Do wieczności odeszli: Jerzy Glados, l.58, Marcin Fack, l. 56. i Mariusz Kasprzak, l. 37. RIP.
image_print