Niedziela XXVIII Zwykła ? Niedziela Papieska

  1. Dzisiaj jest XXVIII Niedziela Zwykła ? Niedziela Papieska. Zapraszamy na Różaniec o 15.00, który chcemy ofiarować jako dziękczynienie za dar kanonizacji św. Jana Pawła II, chcemy także błagać Pana Boga o dar deszczu. Cały ten tydzień różańcowy ofiarujemy Stwórcy w tej intencji. Zapraszamy do licznego udziału w tym błaganiu. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30 (z wyjątkiem środy i piątku ? po Mszy św.).
  2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek Bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek ? św. Teresę od Jezusa, w piątek ? św. Jadwigę Śląską, a w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego.
  3. dzien_edukacji_narodowejW środę Msza św. szkolna z różańcem o 17.00. W tym dniu przypada Dzień Edukacji. Wieczorny różaniec chcemy ofiarować za nauczycieli, wychowawców i katechetów. W środę po Mszy św. (o 18.00) spotkanie kandydatów do bierzmowania z I klas gimnazjum.
  4. W piątek o 18.00 Msza św. z różańcem dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Po Mszy próba chóru. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO. O 9.30 spotkanie Marianek (grupa średnia i najstarsza).
  5. Za tydzień jest Niedziela Misyjna. Kolekta będzie na misje. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Jadwigi w Chróścicach, a w Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.
  6. W zakrystii (i przed kościołem) możemy zaopatrzyć się w kropielnice na wodę święconą. Niech w naszych domach nie zabraknie wody świeconej, która jest skutecznym narzędziem walki z szatanem.
  7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy Parafian z Krzanowic z ul. Łąkowej.
  8. W czwartek 15 października przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. W tej intencji ofiarujemy czwartkowy różaniec i pójdziemy wspólnie pomodlić się do figury Anioła, która znajduje się na placu kościelnym.
  9. Elektrownia Opole informuje, że w najbliższą środę od g. 7.00 do 17.00 będzie przerwa w dostawie ciepła do naszych domów.
image_print