Niedziela XXVIII Zwykła

  1. Dzisiaj jest XXVIII Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy Żniwiok. Dziękujemy Panu Bogu za dar chleba, rolnikom za ich wysiłek i ciężką pracę, a parafianom z Wróblina za przygotowanie Dożynek i dekoracji. Zapraszamy na różaniec o 15.00
  2. Płody rolne dla Seminarium w Opolu, jak co roku, możemy składać w tym tygodniu w Czarnowąsach u p. Piotra Leja, we Wróblinie u p. Piotra Wróbel, w Krzanowicach u p. Norberta Waleska, i w Borkach u p. Jana Franczyk. Pamiętajmy też o Siostrach Karmelitankach w Krakowie.
  3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe o 17.30 (z wyjątkiem środy i piątku ? po Mszy św.) wg planu podanego w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Faustynę, w środę NMP Różańcową, a w piątek ? bł. Wincentego Kadłubka.
  4. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania klas III gimnazjum.
  5. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci otrzymają małe różańce.
  6. W piątek o 18.00 Msza św. z różańcem dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Po Mszy próba chóru.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Będziemy dziękować za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Przed kościołem po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  8. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w domowe kropielnice na wodę święconą. Można również zabrać do domu wodę święconą.
  9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary do puszek na WSD i Kurię. Dziękujemy również za udział w Czuwaniu Rodzin i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Czarnowąskiej i ul. Przyjaznej.
  10. Do wieczności odeszli: Leon Kowol, l. 84 i Jerzy Krzemień, l. 65. RIP.
image_print