Niedziela XXI Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Kościół św. Anny obchodzi Kiermasz, czyli Rocznicę Konsekracji. Zapraszamy na Nieszpory do św. Anny o 15.00.
 2. W poniedziałek czcimy św. Bartłomieja, w środę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek wspominamy św. Monikę, w piątek św. Augustyna, w sobotę męczeństwo św. Jana Chrzciciela. We wtorek i środę Pielgrzymka LSO na Górę św. Anny. Po rocznym przygotowaniu zostaną ustanowieni nowi Ceremoniarze. Z naszej Parafii przyjmą tę posługę: Tomasz Pasieka i Mariusz Kowalczyk. Gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych.
 3. We wtorek zapraszamy do św. Anny na Czuwanie Rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.00 Różaniec, który zakończymy Apelem Jasnogórskim. Modlić się będziemy za ludzi z naszej wspólnoty, którzy zobojętnieli na sprawy wiary i Kościoła, o łaskę ożywienia wiary i powrotu do Boga.
 4. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty Szkaplerznej i innych Wspólnot. Również w sobotę odbędzie się III Piesza Pielgrzymka Męska na Górę św. Anny. Wyjście o 4.00 rano. Msza św. w Bazylice św. Anny ok. g. 17.00, na którą zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii. Tegorocznemu pielgrzymowaniu będzie towarzyszyć medytacja: Tajemnice mojego życia w świetle tajemnic różańcowych. Panów wybierających się na pielgrzymkę prosimy o odebranie w zakrystii tekstu, który warto poznać przed wyjściem na pielgrzymi szlak.
 5. Sakrament chrztu św. przyjął Maksymilian Widera. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 6. Zapowiedź przedślubna I: Paweł Rusek z Borek i Marta Salomon z Bełchatowa.
 7. Zachęcamy do zapisywania się na obchody kalwaryjskie z okazji Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny, w sobotę 12 września. Powrót późnym wieczorem. To nasza tradycyjna pielgrzymka. Opłata za przejazd wynosi 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 8. Parafialny Żniwniok będzie 4 października. Gospodarzami tegorocznych Dożynek będą parafianie z Wróblina.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Kani. Serdeczne Bóg zapłać! pielgrzymom, którzy kroczyli na Jasną Górę za trud, poświęcenie i modlitwę. Daliście piękne świadectwo Waszej wiary, poświęcając się dla Kościoła i naszej Parafii. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.
 10. Wieczorny różaniec: Pon. bł. Marii Merkert /M.Baron/, Wt. MB z Lourdes /H. Palweta/, Śr. św. Joanny Beretta Molla /U. Nowaińska/, Czw. MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/, Pt. św. Judy /E. Ligudy/.
 11. Do wieczności odeszła śp. Renata Greń, l. 58. RIP.
image_print