Niedziela XX Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą. U nas nie będzie nieszporów.
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej. W czwartek wspominamy św. Bernarda, w piątek św. Piusa X, a w sobotę Najświętszą Maryję Pannę Królową.
  3. Jutro wyrusza Opolska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymom już dzisiaj dziękujemy za ten trudny wybór i świadectwo żywej i ofiarnej wiary. Życzymy wam mocy Ducha Świętego i wytrwałości. Ośmielamy się prosić o małą cząstkę waszej ofiary dla siebie, dla naszych spraw osobistych, rodzinnych i parafialnych. My również postaramy się wam towarzyszyć duchowo. Bagaże odbierane będą dzisiaj o 19.30 przy plebanii albo jutro przy kościele św. Jacka. Opłata za bagaż 30 zł.
  4. swannaW przyszłą niedzielę na Sumie o 9.30 pożegnamy Księdza Wikarego, który przez minione trzy lata posługiwał w naszej parafii. Także w przyszłą niedzielę kościół św. Anny obchodzić będzie swój Kiermasz czyli VIII Rocznicę Konsekracji, której dokonał Ks. Arcybiskup Alfons Nossol. Uroczysta Msza św. kiermaszowa będzie o 9.00, a Nieszpory kiermaszowe o 15.00, u św. Anny.
  5. Sakrament chrztu św. przyjęły: Julia, Natalia i Wiktoria Kapeluszny oraz Paulina Góra. Niech Bóg obficie błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.
  6. Za dwa tygodnie 29 sierpnia odbędzie się III Parafialna Piesza Pielgrzymka Męska na Górę św. Anny. Zachęcamy mężczyzn i młodzieńców do zapisywania się w zakrystii. Wyjście o 4 rano.
  7. Dziękujemy za kolektę na prace konserwacyjne prowadzone w naszym kościele i na Wydział Teologiczny w Opolu. Podziękowania za posprzatanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Reymonta.
  8. Wieczorny Różaniec: Pon. Św. Kamila (E. Zdzuj), Wt. Bł. Czesława (P. Cebulla), Śr. Zwiastowania NMP (M. Niekrawiec), Czw. Św. Elżbiety (O. Knietsch), Pt. MB. Pocieszenia (G. Kinder).
image_print