Niedziela XVIII Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na Nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 15.00.
  2. przemienienieMsze św. od poniedziałku do czwartku sprawowane będą tylko rano o 7.00. 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek jest Święto Przemienienia Pańskiego, a w sobotę czcimy św. Dominika.
  3. W przyszłą niedzielę będzie odpust w Brynicy.
  4. Zachęcamy się do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy, która wyruszy 17 sierpnia. Wpłata 20 zł za legitymację i znaczek w zakrystii. Również zachęcamy do zapisywania się na III Pieszą Pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców z naszej Parafii na Górę św. Anny, która wyruszy 29 sierpnia tj. w sobotę o 4.00 rano spod kaplicy św. Józefa. Zapisy w zakrystii.
  5. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurię w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Kasprowicza.
  6. W miniony poniedziałek zakończyliśmy Obchody Odpustowe ku czci św. Anny. Przeżyliśmy bardzo piękne dni u św. Anny, naszej Patronki. Otrzymaliśmy tak wiele błogosławieństwa Bożego w tych dniach. Szczególnym darem była obecność Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Czai, który odprawił Mszę św. odpustową i wygłosił Słowo Boże. Serdecznie dziękujemy Ks. Biskupowi, a także kaznodziei odpustowemu o. Atanazemu oraz Młodzieżowej i Dziecięcej Orkiestrze Dętej z Sanktuarium św. Floriana z Chorzowa, która uświetniła naszą uroczystość. Dziękujemy wszystkim Parafianom i bardzo licznie przybyłym Gościom. Szczególne słowa wdzięczności dla tych wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do przygotowania i uświetnienia Odpustu, zarówno w wymiarze samej liturgii świętej, jak i w wymiarze różnych prac przygotowawczych do tego wielkiego Święta. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać! Niech św. Anna otacza swoją troską nasze rodziny w wychowaniu w wierze i miłości. Niech nam pomaga przeżywać naszą codzienność w łączności z Bogiem, abyśmy kiedyś – jak nam tego życzył Biskup Andrzej – w wierze pomarli.
  7. Zapowiedź I: Agnieszka Moczko z Opola – Wróblina i Mateusz Bekiersz z Gogolina – Karłubca.
  8. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy wiele ważnych informacji, o których winniśmy wiedzieć.
image_print

1 Trackback / Pingback

  1. Sierpniowe pielgrzymki - Parafia pw. Bożego Ciała i św. Norberta

Komentowanie jest wyłączone.