Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny

 1. sw_annaDzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Anny. Serdecznie witamy Parafian i Gości. Sumie odpustowej o 11.00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Ks. Bp. Ordynariusz Andrzej Czaja. Zapraszamy na Nieszpory odpustowe o 17.00 a o 17.30 tradycyjny Koncert dla św. Anny. Wystąpi Młodzieżowa i Dziecięca Orkiestra Dęta z Sanktuarium św. Floriana z Chorzowa. Serdecznie zapraszamy!
 2. Jutro w Parafii Dzień Chorych. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku do św. Anny na Mszę św. o 9.30 w ich intencji. Od 11.00 odwiedziny chorych, którzy nie mogli przybyć do kościoła. Następne odwiedziny będą w piątek 4 września. Również jutro o 18.00 u św. Anny modlitwa różańcowa za Zmarłych, następnie Msza św. za Zmarłych polecanych w zaleckach. Po Mszy św. nabożeństwo za ++ na cmentarzu ze świecami i procesja teoforyczna do kościoła parafialnego.
 3. We wtorek zapraszamy wszystkich kierowców do św. Anny o 18.00 na Mszę św. Po Mszy poświęcenie pojazdów. Ofiary będą przeznaczone na cele misyjne.
 4. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP.
 5. Za tydzień odpust w Popielowie. Kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu.
 6. Sakrament chrztu św. przyjęli: Wojciech Macioszek i Hanna Wójcik.
 7. Zap. przedślubne II: Łukasz Niestrój z Wróblina i Zuzanna Kaniut z Dobrzenia Wielkiego, Andrzej Dydzik z Krzanowic i Edyta Owczarek z Opola, Jan Lochman z Czarnowąs i Anna Galacka z Kędzierzyna-Koźla.
 8. Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy, która wyruszy 17 sierpnia. Wpłata 20 zł za legitymację i znaczek w zakrystii. Zachęcamy też do zapisywania się na III Pieszą Pielgrzymkę Mężczyzn i Młodzieńców z naszej Parafii na Górę św. Anny, która wyruszy w sobotę 29 sierpnia o 4.00 rano. Zapisy w zakrystii.
 9. Polecamy książkę o Św. Annie pt. ?Piękna Izraelitka? (27 zł). Możemy też kupić słodkie ciastka odpustowe, domowego wypieku!, przygotowane przez panie z Caritasu, i nie tylko. Bardzo im dziękujemy. Dochód zasili fundusz Caritasu. Cena 7 zł.
 10. Dziękujemy za przybycie na Uroczystość Odpustową, za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Serdecznie dziękujemy kaznodziei odpustowemu o. Atanazemu z Góry św. Anny za wygłoszone Słowo Boże. Parafianom z Czarnowąs dziękujemy za posprzątanie cmentarza, paniom z Wróblina za umycie kościoła i kaplicy odpustowej. Bardzo cieszy to zaangażowanie wielu Parafian i bardzo sprawne wykonanie tej wielkiej pracy. Dziękujemy za dary na plebanię. Mariankom dziękujemy za posprzątanie świątyni. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Mikołaja.
 11. Wieczorny Różaniec: Wt. – Św. Anny /T. Matyszok/, Śr. – Ducha Świętego /E. Piontek/, Czw. – MB Pocieszenia /G. Kinder/, Pt. – Św. Rocha /E. Matyszok/.
 12. Do wieczności odeszła śp. Janina Okoń – l. 66. RIP
image_print