Niedziela XVI Zwykła

 1. Dzisiaj jest XVI Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy Bł. Czesława, w środę Św. Marię Magdalenę, w czwartek Św. Brygidę ? patronkę Europy, w sobotę Św. Jakuba Apostoła.
 3. Od poniedziałku na Górze św. Anny trwać będzie Święto Młodzieży.
 4. We wtorek zapraszamy wszystkich do kościoła św. Anny na kolejne Czuwanie Rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.00 Różaniec, który zakończymy Apelem Jasnogórskim. Modlić się będziemy o godne przeżycie Uroczystości Odpustowej ku czci św. Anny. Podczas Czuwania będzie okazja do odpustowej spowiedzi św.
 5. W środę o 15.00 prosimy Panie z Wróblina o posprzątanie kościoła św. Anny i kaplicy odpustowej. Po Mszy św. wieczornej próba chóru.
 6. W czwartek o 16.00 prosimy Parafian z Czarnowąs o uporządkowanie cmentarza przed odpustem. Pracy na cmentarzu jest dużo, każda para rąk się liczy. Im więcej osób przyjdzie tym łatwie wykonamy tę pracę. Prosimy zabrać ze sobą niezbędne narzędzia. Uporządkujmy też groby swoich bliskich.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Odpust ku czci św. Anny. W sobotę o 18.00 wyruszymy procesyjnie do kościoła św. Anny. O 18.30 Nieszpory, a o 19.00 Msza św. w int. Babć i Dziadków. W niedzielę Msze św. będą o 7.00 w obydwu kościołach (u św. Anny w int. Matek) oraz o 9.00. Suma Odpustowa o 11.00 i ostatnia Msza św. o 16.00. 0 17.00 uroczyste Nieszpory, a o 17.30 tradycyjny Koncert dla św. Anny. Tym razem wystąpi Młodzieżowa i Dziecięca Orkiestra Dęta z Sanktuarium św. Floriana z Chorzowa. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Atanazy ? Franciszkanin. Sumie Odpustowej będzie przewodniczyć i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Czaja. Zapraszamy na nasz Odpust wszystkich Parafian i Gości, a także Siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, scholę, LSO, Marianki, sztandary, Panów do baldachimu i zbierania kolekty. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty, by w pełni przeżyć naszą doroczną Uroczystość Odpustową. Okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą św., w wieczór Czuwania Rodzin, w sobotę od 17.00 w kościele parafialnym, oraz od 18.30 u św. Anny.
 8. Zap. przedślubne I: Łukasz Niestrój z Wróblina i Zuzanna Kaniut z Dobrzenia Wielkiego, Andrzej Dydzik z Krzanowic i Edyta Owczarek z Opola, Jan Lochman z Czarnowąs i Anna Galacka z Kędzierzyna-Koźla.
 9. Zachęcamy się do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy, która wyruszy 17 sierpnia. Wpłata 20 zł za legitymację i znaczek w zakrystii.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie świątyni. W piątek o 9.00 do sprzątania prosimy Marianki.
 11. W sobotę o godz. 9:00 Zbiórka LSO a o 10.00 wszystkich Marianek.
 12. Są jeszcze wolne intencje mszalne we wrześniu, październiku, i grudniu rano o 7.00.
 13. Wieczorny różaniec: Pon. MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/, Wt. św. Moniki /K. Niestrój/, Śr. św. Antoniego /H. Firlus/, Czw. św. o. Pio /K. Rippel/, Pt. Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi /R. Baron/.
 14. piekna-izraelitkaZachęcamy do nabycia ciekawej książki o Św. Annie: Piękna Izraelitka. Cena 27 zł.
image_print