Niedziela XV Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. W Świerklach o 15.00 Nabożeństwo Fatimskie. U nas dzisiaj nieszporów nie ma.
 2. W tym tygodniu Msze św. sprawowane będą rano o 7.00 i o 18.00.
 3. W środę o 17.00 spotkanie Tercjarzy Św. Franciszka.
 4. matka-boza-szkaplerznaW czwartek czcimy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty Szkaplerznej i innych Wspólnot na Mszę św. o 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace związane z konserwacją naszego kościoła (obecnie trwają prace przy ambonie).
 6. W przyszłą niedzielę na Górze Św. Anny obchody ku czci MB Szkaplerznej.
 7. Sakrament chrztu św. przyjął Fryderyk Stanisławiszyn. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.
 8. Zapowiedzi przedślubne II: Łukasz Raś z Pałecznicy i Aleksandra Niedźwiedź z Czarnowąs, Radosław Knapik z Czarnowąs i Agata Kociełowicz z Bielawy.
 9. W przedsionkach kościoła wyłożone są kartki na Zalecki odpustowe. W intencji zalecanych odmawiany będzie różaniec, zostanie odprawiona Msza św. oraz Nabożeństwo za Zmarłych na cmentarzu w poniedziałek po odpuście. Od najbliższego piątku odmawiać będziemy Nowennę przed Odpustem ku czci Św. Anny.
 10. Nadal zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 17sierpnia. Wpłata 20 zł za legitymację i znaczek, w zakrystii.
 11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Tuwima.
 12. Z nominacji Ks. Biskupa Ordynariusza Ks. Franciszek Lehnert ? rektor kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia w Świerklach z dniem 25 sierpnia 2015 podejmie pracę na misjach w Brazylii. Nowym rektorem kościoła w Świerklach będzie Ks. Tadeusz Romanek dotychczasowy proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Branicach.
 13. Wieczorny Różaniec: Pon. Wniebowzięcia NMP (G. Fack), Wt. MB Wspomożenia Wiernych (E.Wróbel), Śr. Tercjarze Św. Franciszka, Czw. Św. Barbary (M. Panusch), Pt. MB Królowej Aniołów (U. Czok) i Niepokalanego Poczęcia NMP (O. Hanusik).
 14. Do wieczności odeszła śp. Elżbieta Baldy, l. 80. RIP.
image_print