Niedziela XIV Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywany XIV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00.
 2. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do piątku będą sprawowane tylko rano o 7.00.
 3. Maria_Teresa_LedochowskaW poniedziałek przypada wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej i Święto patronalne Apostolstwa Chorych, w środę czcimy Św. Jana z Dukli, a w sobotę wspominamy Św. Benedykta ? Patrona Europy.
 4. W poniedziałek odbędzie się Parafialna Pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd o 8.00 z parkingu przy kościele. Opłatę 65 zł należy uregulować dzisiaj w zakrystii. W miejsce osób, które tego nie uczynią zostaną przyjęte na listę osoby oczekujące w kolejce. Uczestnicy pielgrzymki zabierają ze sobą Drogę do Nieba, Różaniec, prowiant oraz Ducha Świętego w sercu.
 5. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. W Świerklach o 15.00 będzie nabożeństwo fatimskie. U nas za tydzień nie będzie nieszporów.
 6. Sakrament chrztu św. przyjęli: Jonatan Cebulla, Stella Larisz i Paulina Kubiak. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 7. Zapowiedzi przedślubne I: Łukasz Raś z Pałecznicy i Aleksandra Niedźwiedź z Czarnowąs, Radosław Knapik z Czarnowąs i Agata Kociełowicz z Bielawy, II: Artur Chruściński z Czarnowąs i Agnieszka Kazimierska z Opola, Adam Berent z Czarnowąs i Katarzyna Jopek z Balina.
 8. Zachęcamy się do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy, która wyruszy 17 sierpnia. Wpłata 20 zł za legitymację i znaczek w zakrystii.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Tuwima.
 10. Z nominacji Ks. Biskupa Ordynariusza ks. Mariusz Stafa ? wikariusz parafii pw. Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach, został mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Bpa w Fałkowicach, a ks. Michał Krupa ? wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku, mianowany wikariuszem parafii pw. Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach. Dekrety wchodzą w życie z dniem 25 sierpnia 2015 r. Kapłanom już dzisiaj życzymy obfitości darów Ducha Świętego w posłudze, którą niebawem podejmą z woli Księdza Biskupa Ordynariusza.
 11. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy szczęśliwej drogi, dobrego wypoczynku i powrotu. Niech wam Bóg błogosławi.
image_print