Odpust ku czci św. Norberta ? Biskupa

 1. Św. NorbertDzisiaj przeżywany w naszej Parafii odpust ku czci św. Norberta ? Biskupa. Zapraszamy na Nieszpory Odpustowe o 15.00. Dziękujemy ks. Prałatowi Albertowi Glaeserowi za wygłoszone słowo Boże, za obecność.
 2. Od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała. W czwartek poświęcenie ziół i kwiatów.
 3. W czwartek o 19.00 spotkanie adeptów do Bierzmowania z II klas gimnazjalnych, we wtorek o 19.00 z I klas gimnazjalnych. W środę Msza św. szkolna o 17.00.
 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego.
 5. W piątek na Mszę św. o 18.00 zapraszamy szczególnie studentów, młodzież i uczniów z II i III klas gimnazjalnych.
 6. W sobotę o 9.00 spotkanie Lektorów, ministrantów i kandydatów.
 7. W przyszłą niedzielę w Krzanowicach odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma o 11.00. W Luboszycach odpust ku czci św. Antoniego a w Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie. Na górze św. Anny pielgrzymka Sołtysów i środowisk wiejskich.
 8. Zapowiedzi przedślubne II: Bartosz Steczek z Opola i Aneta Zagrobelna z Wróblina, Piotr Liniewski z Nysy i Aleksandra Senftleben z Wróblina.
 9. Sakrament chrztu św. przyjęła Anastazja Skorupska. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za złożone przed kościołem ofiary na Świątynię Bożej Opatrzności. Dziękujemy za kolektę z Uroczystości Bożego Ciała i za posprzątanie świątyni. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Ogrodowej 23b. Wyrazy wdzięczności za liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie domów oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości. Dziękujemy również za liczny udział w parafialnej pielgrzymce do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim.
 11. Wieczorny Różaniec: Pon. Św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/, Wt. MB Fatimskiej /A. Gondro/, Śr. MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/, Czw. Św. Maksymiliana Kolbe /J. Waldyra/, Pt. Św. Faustyny /M. Przywara/.
 12. W najbliższą sobotę wyrusza nasza Parafialna Pielgrzymka do Italii /Rzym, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Matera, Amalfi, Capri, Pompeje, Wezuwiusz i. in.). Zbiórka Uczestników w Czarnowąsach: o 07.00 Msza św. O g. 08:00 wyjazd na lotnisko we Wrocławiu. Zbiórka na lotnisku dwie godziny przed wylotem. Wylot o g. 12:15. Przylot do Rzymu o g. 14.20.
 13. Na końcu dziękujemy Paniom z Caritas za przygotowanie słodkich upominków odpustowych. Dochód ze sprzedaży ?Słodkich Norbertków? zasili fundusz Caritas.
image_print