Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

  1. pierwsza_komuniaDzisiaj przeżywany Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na Nieszpory z udziałem dzieci komunijnych i ich rodzin o 15.00. Od poniedziałku do soboty trwać będzie Biały Tydzień. Dzieci będą przychodzić w strojach komunijnych na Msze św. w poniedziałek do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim, we wtorek do św. Anny, w Boże Ciało /na sumę o 8:30/, w środę, piątek i sobotę do kościoła parafialnego.
  2. W poniedziałek o 18.00 Parafialna pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim. Dlatego nie będzie Mszy św. wieczornej.
  3. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Od 16.30 miesięczna spowiedź. Po Mszy św. próba sypania kwiatów na Boże Ciało i próba chóru.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała, nasz parafialny Odpust. Msze św. będą o 7.00, 8.30 Suma odpustowa z procesją i o 16.00. Po sumie odpustowej wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami: Jagiełły, Wolności, Polną, Kośnego, Chopina i powrót do kościoła. Ołtarz I przy Straży Pożarnej ? Czarnowąsy, II ? na Placu Krzyża ? Krzanowice, III ? przy Krzyżu na ul. Chopina ? Borki i IV przy piekarni ? Wróblin. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, Siostry Jadwiżanki, chór, scholę, orkiestrę, grupy ze sztandarami, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów i strażaków do zabezpieczenia trasy. Prosimy o udekorowanie domów w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i Sobota i miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. Na wieczorną Mszę św. o 18.00 zapraszamy młodzież, uczniów z II i III klas gimnazjalnych. Od 17.30 okazja do sakramentu pokuty. Po Mszy św. procesja Oktawy Bożego Ciała. Wyjątkowo w piątek! o 19.00 prosimy do sprzątania Kościoła Parafian z ul. Ogrodowej 23a.
  6. W sobotę czcimy św. Norberta ? biskupa, Patrona Naszej Parafii. Na Mszę św. rano o 8.00 zapraszamy wszystkie Marianki. Przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. W tym dniu przypada też Adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek Adoracji: 9.00 Czarnowąsy, 10.00 Borki i Krzanowice, 11.00 Wróblin, 12 ? Siostry Jadwiżanki, i o 13.00 Zakonczenie Adoracji. O 13.00 zbiórka Ministrantów, Kandydatów i Lektorów, także Marianek. Po wieczornej Mszy św. procesja Oktawy Bożego Ciała.
  7. W niedzielę zapraszamy wszystkich na Sumę Odpustową ku czci św. Norberta o 11.00. Przewodniczyć będzie ks. Prałat Albert Glaeser, kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu, przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Na Górze św. Anny pielgrzymka Mniejszości Narodowych.
  8. Zap. przedślubne I: Bartosz Steczek z Opola i Aneta Zagrobelna z Wróblina, Piotr Liniewski z Nysy i Aleksandra Sentfleben z Wróblina.
  9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Parafianom z Borek dziękujemy za piękne przygotowanie odpustu, także za liczny udział w drugim dniu Zielonych Świąt i Czuwaniu Rodzin. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za posprzątanie i dekorację świątyni oraz za dar dla Kościoła.
  10. Wieczorny różaniec: Wt. ? św. Moniki /K. Niestrój/, Śr. ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/, Pt. ? MB Matki Kościoła / B. Frasek/.
image_print