Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. zeslanie_ducha_swietegoDzisiaj przeżywany Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe o 15.00. Nabożeństwa Majowe są codziennie po wieczornej Mszy św., a w sobotę po Mszy św. porannej.
 2. Jutro w poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła – II Dzień Zielonych Świąt. Msze Św. o 8.00, 9.30, 17.00 w kościele parafialnym oraz o 18.30 u św. Anny. W Kamieniu Śl. o 10.00 Dzień Modlitw Rolników, a na Górze św. Anny Pielgrzymka Tercjarzy św. Franciszka.
 3. We wtorek przypada Dzień Matki. W tym dniu odbędzie się Czuwanie Rodzin u św. Anny, które chcemy ofiarować w intencji Matek oraz w intencji dzieci pierwszokomunijnych. Rozpoczniemy Mszą Św. o 18.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.00 Nabożeństwo majowe z Różańcem. Potem Apel Jasnogórski. Formularz Mszy Św. podczas naszych Czuwań odtąd zawsze będzie o Duchu Świętym.
 4. W środę Msza Św. szkolna z Nabożeństwem majowym o 17.00.
 5. W piątek na Mszę o 18.00 zapraszamy młodzież, zwłaszcza uczniów z II i III klas gimnazjalnych, także ich rodziców. Po Mszy św. próba chóru.
 6. W sobotę po Mszy porannej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka, o 9.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i chrzestnych. O 10.00 Kurs na Lektora. O 11.30 pielgrzymka rowerowa Ministrantów i Lektorów do św. Jacka w Kamieniu Śl., na spotkanie z ks. Abp. Alfonsem Nossolem.
 7. W przyszłą niedzielę Dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość rozpocznie się przed kościołem o 9.15. O 15.00 Nieszpory z udziałem dzieci komunijnych i ich rodzin.
 8. Chłopcy z klas komunijnych i rocznicowych, którzy chcieliby służyć, jako ministranci przy Ołtarzu Pana Jezusa, mogą zapisywać się w zakrystii.
 9. Zapowiedzi przedślubne II: Rafał Husak z Jeleniej Góry i Dominika Raudzis z Wróblina, Tomasz Jendryasek z Wrzosek i Ewelina Staisz z Czarnowąs, Tomasz Kurc z Czarnowąs i Nikola Kozielska z Łubnian.
 10. Trasa Procesji Bożego Ciała w tym roku przebiegać będzie ulicami: Jagiełły, Wolności, Polną, Kośnego, Chopina i powrót do kościoła. Ołtarz I przy Straży Pożarnej ? Czarnowąsy, II ? na Placu Krzyża ? Krzanowice, III ? przy Krzyżu na ul. Chopina ? Borki i IV przy piekarni ? Wróblin.
 11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy Ojcu z Zakonu św. Franciszka za poświęcenie obrazu Zesłanie Ducha Świętego. W piątek o 8.00 do sprzątania prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 12. Wieczorny różaniec: Pon. /17.00/ ? Św. Barbary /M. Panusch/, Pon. /18.30/ – MB Wspomożenia  Wiernych /E. Wróbel/, Wt. ? MB z Lourdes / H. Pawleta/, Śr. ?  Św. Jadwigi /E. Fila/, Czw. ? Wniebowzięcia NMP /G. Fack/, Pt. ? Niepok. Poczęcia NMP / O. Hanusik/ i MB Królowej Aniołów /U. Czok/.
image_print