Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. wniebowstapienieDzisiaj przeżywany Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe o 15.00. Ks. Proboszczowi składamy serdeczne życzenia z ok. 34. rocznicy święceń kapłańskich, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najśw. i św. Józefa. Nabożeństwa majowe będą codziennie po wieczornej Mszy św., a w sobotę po Mszy św. porannej. Dzisiaj o 15.00 w Świerklach Nabożeństwo fatimskie.
 2. We wtorek o 17.00 pierwsza próba dzieci przed I Komunią Świętą. W środę Msza św. szkolna z Nabożeństwem majowym o 17.00. Po Mszy św. druga próba dzieci komunijnych.
 3. W piątek zapraszamy młodzież, zwłaszcza uczniów z II i III klas gimnazjalnych na Mszę św. o 18.00. Po Mszy św. próba chóru. O 19.30 Dekanalne Spotkanie Młodzieży w Luboszycach.
 4. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty Szkaplerznej i innych Wspólnot Parafialnych. Po Mszy św. osoby chętne mogą przyjąć Szkaplerz Maryi i wstąpić do tej Wspólnoty. Również w sobotę o 10.00 w katedrze w Opolu Święcenia Kapłańskie.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Sumie o 9.30 zostanie poświęcony pierwszy z trzech wielkich obrazów; Zesłanie Ducha Świętego. W Borkach będzie odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Zapraszamy na Sumę odpustową o 11.00. W sobotę w Borkach o 19.00 Nieszpory Odpustowe. Po nieszporach ognisko z piosenką religijną. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na prace renowacyjne w naszym kościele.
 6. Chłopcy z klas komunijnych i rocznicowych, którzy chcieliby służyć, jako ministranci przy ołtarzu Pana Jezusa, mogą zapisywać się w zakrystii. Dotyczy to również dziewczynek, które pragną wstąpić do grona Marianek.
 7. Zap. przedślubne I: Rafał Husak z Jeleniej Góry i Dominika Raudzis z Wróblina, Tomasz Jendryasek z Wrzosek i Ewelina Staisz z Czarnowąs; Tomasz Kurc z Czarnowąs i Nikola Kozielska z Łubnian.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r. i za posprzątanie kościoła. Kolekta z zeszłej niedzieli na potrzeby Nepalu wyniosła 5.800 zł. To bardzo wiele, to znak naszych hojnych serc. Pieniądze zostały przekazane do Caritasu. Bóg zapłać. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Ogrodowej. Bardzo dziękujemy Panom, którzy wykonali wielką pracę na cmentarzu. Liczyliśmy, że przyjdzie więcej osób do pomocy, bo cmentarz jest wielki i pracy jest wiele.
 9. Wieczorny różaniec: Pon. św. o. Pio /K. Rippel/, Wt. bł. Czesława /P. Cebulla/, Śr. MB Pocieszenia /G. Kinder/, Czw. św. Rocha /E. Matyszok/, Pt. bł. Marii Merkert /M. Baron/.
 10. Do wieczności odeszła śp. Anna Theda ? l.89. RIP.
 11. 19 maja od g. 10.00 do 16.00 w GOK Dobrzeń Wlk. będą bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50 – 69 l. Reszta informacji w gablotce.
image_print