VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj przeżywany VI Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe o 15.00. Nabożeństwa Majowe będą codziennie po wieczornej Mszy św. a w sobotę po Mszy św. porannej.
 2. dni-krzyzoweW tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. Procesje błagalne w poniedziałek i środę o 7.00 w kościele parafialnym, a we wtorek o 18.00 u św. Anny. W poniedziałek o 19.00 spotkanie adeptów do bierzmowania z II klas gimnazjalnych. W środę czcimy NMP Fatimską, w czwartek wspominamy św. Macieja, a w sobotę św. Andrzeja Bobolę.
 3. W środę Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o 17.00. Po Mszy św. spotkanie adeptów do bierzmowania z I klas gimnazjalnych.
 4. W piątek zapraszamy młodzież, adeptów do bierzmowania z II klas gimnazjalnych na Mszę św. o 18.00. Po Mszy św. potkanie YouCat i próba chóru.
 5. W sobotę odbędzie się X Diecezjalna Rowerowa Pielgrzymka na Górę św. Anny. Szczegóły na plakatach w gablotkach. Zbiórka uczestników o 8.15 przed plebanią. Osoby chętne mogą zapisywać się w zakrystii.
 6. Chłopcy z klas komunijnych i rocznicowych, którzy chcieliby służyć, jako ministranci przy ołtarzu Pana Jezusa, mogą zapisywać się w zakrystii. Dotyczy to również dziewczynek, które pragną dołączyć do grona Marianek.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9.30. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Również w przyszłą niedzielę w Świerklach o 15.00 pierwsze nabożeństwo fatimskie.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za ofiary składane przed kościołem na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy Paniom z Caritas, które nadzorowały zbiórkę sprzętu elektronicznego, także osobom, które ten sprzęt dostarczyły na parking. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Ogrodowej.
 9. Wieczorny różaniec: Pon. ? Narodzenia NMP /E.Świerc/, Wt. ? św. Anny /T. Matyszok/, Śr. ? św. Antoniego /H. Firlus/, Czw. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/, Pt. ? Ducha Świętego /E. Piontek/.
 10. We wtorek o 9.00 bardzo prosimy panów do wiosennego sprzątania naszego cmentarza (koszenie trawy, przycinanie żywopłotów). Prosimy zabrać ze sobą narzędzia, np. kosiarki żyłkowe. Będą też do dyspozycji dwie kosiarki z plebanii). Liczymy na to, że uda nam się tę pracę wykonać tak sprawnie jak malowanie płotu.
 11. Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, że w związku z trwającym jeszcze sezonem grzewczym, dodatkowy odbiór pojemników z popiołem planuje w trzecim i czwartym tygodniu maja. Wg harmonogramu miejscowości: Borki, Krzanowice – piątek 22.05.2015, Czarnowąsy – poniedziałek – 25.05.2015.
 12. W zakrystii przyjmujemy już zapisy tych rodzin, które są gotowe przyjąć zagraniczną młodzież z okazji Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Młodzież będzie u nas przebywać od 20 do 25 lipca 2016 r.). Proszę podać ilość osób, które możemy przyjąć
image_print