Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  1. zmartwychwstanieDzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne o 15.00. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Kolekta będzie na KUL. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym o 9.30. W tym tygodniu jest Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Mszach św., by trwać w uwielbieniu Pana Jezusa Zmartwychwstałego.
  2. W środę Msza św. szkolna o 17.00. O 18.00 spotkanie adeptów do bierzmowania z III klas gimn. Także w środę pielgrzymka maturzystów naszej diecezji na Jasną Górę.
  3. W czwartek o 19.00 w Brynicy odbędzie się Konwent Wielkanocny naszego Dekanatu. W naszym kościele nie będzie Mszy św. wieczornej.
  4. W piątek Msza św. dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania z klas II i III. Po Mszy św. spotkanie Yuo Cat.
  5. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów. O godz. 10.00 spotkanie Marianek.
  6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nieszpory odprawimy przed obrazem Miłosierdzia Bożego w kościele św. Anny. Kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu.
  7. Sakrament chrztu św. przyjęła Lena Hudek. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.
  8. Dziękujemy za udział w Triduum Paschalnym i procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy Siostrom Jadwiżankom, chórowi, orkiestrze, strażakom, p. Stefaniszyn za dekoracje, grupom niosącym sztandary i baldachim. Lektorom, ministrantom i kandydatom dziękujemy za pięknie przygotowaną Liturgię Wielkich Dni. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone przy Bożym Grobie ofiary na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, a także za dary na probostwo i za nadesłanie życzeń. Paniom z Caritas dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych, a Mariankom za piękne wiązanki palm, za posprzątanie kościoła i za służbę w Wielkim Tygodniu. Państwu Gąska i Kolisz dziękujemy za posadzenie kwiatów przy kościele św. Anny oraz przy na placu kościelnym. Dziękujemy również Paniom za umycie okien w kościele od strony klasztoru. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul Dworcowej.
  9. Wieczorny różaniec: Wt. ? Wniebowzięcia NMP /G. Fack/, Śr. ? św. Jadwigi /E. Fila/, Pt. ? św. Barbary /M. Panusch/
image_print