V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. We wtorek o 18.00 i w piątek o 19.15 próba chóru.
  2. nozki_dzieckoW środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ? Dzień Świętości Życia. Msza św. rano o 7.00 zostanie odprawiona w int. rolników z naszej parafii. O 17.00 Msza św. z Drogą Krzyżową dla dzieci. Podczas tej Mszy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają poświęcony modlitewnik Droga do Nieba. Na tą Mszę św. zapraszamy również rodziców tych dzieci.
  3. W piątek po Mszy św. porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na Mszę św. i Drogę Krzyżową o 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież i kandydatów do bierzmowania z klas II i III. Po nabożeństwie spotkanie YouCat.
  4. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów. O 10.00 pierwsza spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych. O 11.00 spotkanie Marianek, które przygotują wiązanki palm na niedzielę. Palmy te będzie można zakupić przed wejściem do kościoła za dowolną ofiarę na cele Wspólnoty Mariańskiej. Również w sobotę w kościele seminaryjnym w Opolu wielkopostny Dzień Skupienia dla Szafarzy Komunii Świętej.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy palmy. Uroczysta procesja na sumie o 9.30 od Krzyża Misyjnego. Po Mszach św. przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Również w przyszłą niedzielę o 14.00 w katedrze w Opolu nabożeństwo dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich.
  6. Sakrament chrztu św. przyjęli: Anna Jemioł, Nataniel Kondziela i Dawid Glensk. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
  7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na budowę obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków kościelnych i za złożone przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za udział w Czuwaniu Rodzin i Drodze Krzyżowej ulicami parafii oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Dworcowej.
  8. Wieczorny różaniec: Pon. św. Norberta /H. Gallus/, Wt. Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi /P. Baron/, Śr. św. Elżbiety /O. Knietsch/, Czw. MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/, Pt. św. Faustyny /M. Przywara/.
image_print