II Niedziela Wielkiego Postu

 1. mb_szkaplerznaDzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.
 2. W poniedziałek o 18.00 spotkanie adeptów do bierzmowania z III klas gimnazjalnych.
 3. W środę Msza św. z Drogą Krzyżową dla dzieci o 17.00. O 18.30 próbachóru.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. W piątek od 8.30 odwiedziny chorych. W piątek po Mszy św. porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Jezusowego, młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III. Po nabożeństwie spotkanie YouCat.
 5. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy wszystkie Marianki oraz nową Wspólnotę Szkaplerzną, która zawiązała się w naszej parafii w czasie Rekolekcji. Przed Mszą św. Godzinki ku czci NMP. O godz. 9.00 spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy ?Ad Gentes?.
 7. Sakrament chrztu św. przyjął Julian Gonera. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym dziecka.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za udział w Czuwaniu Rodzin i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Zamoyskiego.
 9. Wieczorny różaniec: Pon. św. Barbary /M. Panusch/, Wt. św. Judy /E. Liguta/, Śr. św. Rocha /E.Matyszok/, Czw. MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/, Pt. św. Joanny Beretta Molla /U. Nowaińska/.
 10. W imieniu o. Maksymiliana przypominamy o konieczności wpisania się do Księgi Szkaplerznej tych, którzy podczas rekolekcji przyjęli szkaplerz. Są jeszcze osoby, które nie dostarczyły swoich danych do zakrystii. Pamiętamy, że wpisanie się od Księgi jest warunkiem przynależności do Parafialnej Rodziny Szkaplerznej.
 11. Do wieczności odeszli: śp. Czesław Kotarba, l.59 oraz Małgorzata Matuszczyk, l. 70. RIP.
 12. Ksiądz Biskup Andrzej Czaja zaprasza na inaugurację działalności Kapituły Odnowy Katedry Opolskiej, która będzie miała miejsce 8 marca 2015 roku, o 10.30 podczas Mszy Świętej w Katedrze. Ks. Bp zwraca się do nas wszystkich o zrozumienie i wsparcie działań parafii katedralnej oraz powołanej Kapituły, bo ten szczególny kościół jest również naszym dziedzictwem duchowym i kulturowym.
image_print