Święto Świętej Rodziny

  1. Święta RodzinaDzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny. Modlimy się za wszystkie Rodziny z naszej parafii, które są największym skarbem wspólnoty Kościoła. Dziś nieszporów nie będzie, za to zapraszamy wszystkich na nasz doroczny już IV Festiwal Kolędowy ku czci Dzieciątka Jezus. Zachęcamy do udziału dzieci i dorosłych, którzy pragną zaśpiewać lub coś zagrać dla Dzieciątka Jezus. Wykonawców prosimy o wcześniejsze zapisywanie się telefonicznie lub w zakrystii. W katedrze w Opolu o 18.30 zakończenie roku Rodziny.
  2. W tym tygodniu Msze św. poranne sprawowane będą o 8.00. W poniedziałek zapraszamy dzieci i gimnazjalistów na Mszę św o 10.00 ku czci Świętych Młodzianków ? ze specjalnym błogosławieństwem. W środę kończymy Rok Pański 2014. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym o 17.00.
  3. W czwartek zaczynamy Rok Pański 2015. Jest to dzień poświęcony Świętej Bożej Rodzicielce, oraz to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. niedzielny, bez Mszy św. o 7.00. Nieszpory noworoczne o 15.00.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę na Mszę św. o 8.00 zapraszamy wszystkie Marianki. Przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki. Najbliższe odwiedziny chorych będą 6 lutego.
  5. W piątek o 15.00 rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie w Czarnowąsach według planu, który jest w gablotkach. Prosimy, aby (w miarę możliwości) gospodarz domu oczekiwał na ministrantów przed domem, który ma być pobłogosławiony. Będziemy wdzięczni za przewiezienie nas na miejsce rozpoczęcia kolędy. Nowych mieszkańców prosimy o przygotowanie danych o członkach w rodzinie (data ur. chrztu, i ślubu). Prosimy o nieprzygotowywanie kolacji dla kolędników. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na pokrycie kosztów odnowy prezbiterium kościoła i będzie je można składać podczas Mszy św. w kościele.
  6. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię Św. chorym od 9.30.
  7. W przyszłą niedzielę będzie kolekta na WSD oraz Kurię w Opolu, a do puszek przed kościołem na cele organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.
  8. Sakrament chrztu św. przyjęła Alicja Długosz. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
  9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i z Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy za liczne uczestnictwo w liturgii świątecznej i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Krzyżowej.
image_print