IV Niedziela Adwentu

 1. IV Niedziela AdwentuDzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Nieszpory o 15.00. Podczas Nieszporów będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 2. W poniedziałek o 17.00 zapraszamy na Czuwanie Rodzin. Po Mszy św. roratniej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 19.00 Różaniec. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Czuwanie chcemy ofiarować w int. dobrego przeżycia zbliżających się Świąt w naszych rodzinach. W tym czasie, a więc od 16.30 do 20.00 będzie też dla wszystkich okazja do przedświątecznej spowiedź. Także dla dzieci i młodych! Ostatnie Roraty dla dzieci we wtorek o 17.00, a dla dorosłych w środę o 8.00. Okazja do spowiedzi we wtorek będzie od 6.30 do 8.00 i od 16.30 do 18.00, a w środę od 7.00 do 9.00
 3. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Łamiąc się opłatkiem złożymy sobie życzenia. Niech to będą słowa pełne miłości w imię Boże. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pasterka dla dzieci i osób starszych o 16.00. O 22.00 Pasterka w kościele św. Anny. Pasterka główna o 24.00. Koleta z Pasterki będzie na Fundusz Obrony Życia. W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. niedzielny, bez Mszy św. o 7.00. Parafian i Gości zapraszamy na Nieszpory kolędowe o 15.00. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym w obydwa dni świąteczne od 9.30.
 4. W piątek II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, wspomnienie św. Szczepana. Porządek niedzielny. O 15.00 zamiast nieszporów będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przy żłóbku oraz wspólne kolędowanie prowadzone przez naszą scholę. Po Mszach św. błog. owsa. Kolekta w tym dniu będzie na Wydział Teologiczny w Opolu.
 5. W sobotę czcimy św. Jana Apostoła. Msza św. poranna o 8.00. Po Mszy błogosławieństwo wina.
 6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki, świece Caritas, świąteczno – noworoczne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł oraz Mały Gość ? 4zł.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. O 17.15 odbędzie się IV Festiwal Kolędowy ku czci Dzieciątka Jezus. Wykonawców prosimy o wcześniejsze zapisywanie się: telefonicznie lub w zakrystii. Za tydzień przypada wspomnienie Świętych Młodzianków. Msza św. w int. dzieci będzie w poniedziałek 29 grudnia o 10.00.
 8. Sakr. chrztu przyjął Radomir Najwer. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na pokrycie kosztów odnowy prezbiterium naszego kościoła, za przywiezienie choinek i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za dary na stół dla plebanii. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Krzyżowej.
 10. Wieczorny Różaniec: Pon. ? św. Jacka /D. Cebulla/, Wt. ? św. Anny /T. Matyszok/
 11. Biskupi diecezjalni udzielają dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 26 grudnia, w święto św. Szczepana męczennika.
 12. Do wieczności odeszła śp. Maria Galuska l. 79. RIP
image_print