I Niedziela Adwentu

 1. I Niedziela AdwentuDzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Zaczynamy nowy rok liturgiczny i przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Może uda nam się w tym czasie wyciszyć, skupić, a nawet wycofać się z biegu życia, by być bliżej Boga, przez dobre postanowienia i modlitwę. Zapraszamy na Nieszpory adwentowe o 15.00, w czasie których poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony na Roraty. Ksiądz Biskup zaprasza dzisiaj o 15.30 do kościoła seminaryjnego w Opolu na Ekumeniczną Modlitwę Młodych.
 2. Od poniedziałku rozpoczną się Roraty dla dzieci codziennie o 17.00 a w sobotę o 8.00. Zachęcamy również osoby dorosłe, zwłaszcza emerytów do uczestnictwa w porannych Roratach w poniedziałek, środę i piątek o 7.00. Niech czas Adwentu pomoże nam wykorzenić przywiązanie do starych grzechów i ożywić wiarę. Dajmy dobry przykład dzieciom i młodzieży i nie zmarnujmy tego czasu.
 3. W tym tygodniu jest I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów w środę od 16.30, dla młodzieży w piątek o 16.30. Na sobotnie Roraty o 8.00 zapraszamy szczególnie wszystkie Marianki. Odwiedziny chorych będą przed Świętami, w piątek 19 grudnia.
 4. W środę po Roratach spotkanie Marianek (próba!) a w piątek You Cat i próba chóru. W sobotę o 9.00 lektorzy, ministranci i kandydaci (podsumowanie miesiąca).
 5. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9.30. Kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu. Będziemy modlić się za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia opłatków.
 6. Sakrament chrztu św. przyjęła Iga Poniży. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.
 7. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Italii w dniach od 13 do 20.06.2015r. Szczegółowy program w gablotce.
 8. W zakrystii możemy nabyć świece Caritas. Duża 12 zł., mała 5.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone przed kościołem ofiary na paczki świąteczne i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Chopina.
 10. Wieczorny Różaniec: Pon ? MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/, Wt ? św. Maksymiliana Kolbe /J. Waldyra/, Śr ? Wniebowzięcia NMP /G. Fack/, Czw ? św. Barbary /M. Panusch/, Pt ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/.
 11. Od I Niedzieli Adwentu, zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka rozpoczyna się w całym Kościele Rok Życia Konsekrowanego. Jest to związane z Jubileuszem 500-lecia urodzin św. Teresy z Avila. Temu też tematowi będą poświęcone roratnie rozważania, a także zadania dla naszych dzieci (modlitwa za powołanych i o nowe powołania).
image_print