Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Króluj nam ChrysteDzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00.
 2. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W piątek o 18.00 Msza św. dla młodzieży, studentów i kandydatów do bierzmowania z klas II i III. Po Mszy spotkanie You Cat i próba chóru.
 4. W sobotę po Mszy św. spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. W sobotę spotkanie Dekanalne Ministrantów ze szkoły gimnazjalnej w Dobrzeniu Wielkim o godz. 9.00 w kościele św. Rocha a następnie rozgrywki w ramach Eliminacji Mistrzostw Polski w piłce halowej LSO.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Podczas Nieszporów o 15.00 zostaną poświęcone wieńce adwentowe i lampiony dla dzieci na Roraty. Członkowie Caritas będą zbierać przed kościołem ofiary na paczki świąteczne dla osób chorych, samotnych i w podeszłym wieku z naszej parafii.
 6. Do wieczności odeszli śp. Grażyna Waleska l. 56 oraz Norbert Michala l. 59. RIP
 7. Składamy podziękowanie za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Chopina.
 8. Wieczorny Różaniec: Pon ? Zwiastowanie NMP /M. Niekrawiec/, Wt ? Narodzenia NMP /E. Świerc/, Śr ? MB z Lourdes /H. Pawleta/, Czw ? św. Kamila /E. Zdzuj/, Pt ? św. Joanny Beretta Molla /U. Nowaińska/.
 9. W przyszłym, 2015 roku, w dniach od 13.06 do 20.06 planujemy pielgrzymkę do Italii, podczas której chcemy być w Rzymie (Grób św. Piotra, św. Jana Pawła II, i inne miejsca rzymskie), Monte Sant Angelo (miejsce kultu św. Michała Archanioła), San Giovanni Rotondo (św. O. Pio), Bari (kult św. Mikołaja) a także niezwykle urocze miejsce Amalfi (rejs stateczkiem), ponadto cudowne miasteczko Matera oraz Pompeje połączone z spacerem na wulkan Wezuwiusz. W planie jest również rejs na Capri, a tam podziwianie morskich jaskiń, a wśród nich m.in. Grotta Azzurra (Lazurowa Grota). Przejazd w obie strony samolotem, a na miejscu będziemy wędrowali włoskim autobusem. Koszt 2750 zł. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.
 10. 23 listopada tj. dzisiaj, w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wlk. odbędzie się ?Jesień z Folklorem?. Rozpoczęcie o godz. 17.00.
 11. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego (dzisiaj z kalendarzem!) oraz Małego GN dla dzieci.
image_print