Rocznica Konsekracji Kościoła Parafialnego

  1. Kościół pw. św. Norberta i Bożego CiałaDzisiaj obchodzimy Rocznicę Konsekracji Kościoła Parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność w tej świątyni i przepraszamy za wszelkie lekceważenie tego Świętego miejsca. Modlimy się za kapłanów którzy sprawowali i obecnie sprawują Sakramenty Święte i głoszą Słowo Boże, za Fundatorów i Budowniczych Kościoła. Dziękujemy za dar wiary, tych którzy przychodzą do Boga w niedzielę jak i w dni powszednie. Dziękujemy za ofiarność, dzięki której możemy podejmować prace związane z renowacją kościoła. Zapraszamy wszystkich na godz. 16.00 na Uroczystą Mszę św. Kiermaszową połączoną z Konsekracją nowego Ołtarza i poświęceniem Kaplicy Matki z Dzieciątkiem pw. Św. Joanny Beretty Molla.
  2. Dziś także przypada Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym w Syrii. Nieszporów dziś nie będzie.
  3. Od poniedziałku do piątku po Mszach wieczornych odmawiany będzie Różaniec za Zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu w wypominkach. W poniedziałek o 19.00 spotkanie adeptów do bierzmowania z II klas gimnazjalnych.
  4. We wtorek przypada Święto Niepodległości. Msze św. będą o 8.00 i 17.00. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17.00.
  5. W piątek o 18.00 Msza św. z Różańcem dla młodzieży, studentów i kandydatów do bierzmowania z klas II i III. Po Różańcu na plebanii spotkanie You Cat i próba chóru.
  6. W przyszłą niedzielę przypada rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Opolu. Kolekta za tydzień będzie na pokrycie kosztów odnowy prezbiterium naszego kościoła i zakrystii. Szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9.30.

Składamy podziękowanie za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za złożone przed kościołem ofiary na Kościół prześladowany w Syrii. Dziękujemy za udział we wtorkowym Czuwaniu Rodzin i za  posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy Parafian z ul Broniewskiego.

  1. W odpowiedzi na Apel Prezydium Episkopatu Polski, nasz Biskup, podobnie jak biskupi innych diecezji, zwraca się do nas z prośbą o duchowe i materialne wsparcie dla diecezji sosnowieckiej po tragicznym pożarze katedry w Sosnowcu w nocy 28/29 października. Na ten cel będzie zbiórka do puszek po Mszach św. w następną niedzielę.
  2. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Zespołu Caritas.
image_print