Niedziela XXIX Zwykła ? Światowy Dzień Misyjny

  1. dzien_misyjnyDzisiaj przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą ? Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Zapraszamy na Różaniec w int. misji i misjonarzy o 15.00.
  2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30 (z wyjątkiem środy i piątku ? po Mszy św.). W poniedziałek o 19.00 spotkanie adeptów do bierzmowania z III klas gimnazjalnych.
  3. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17.00. W Chróścicach o 17.30 Różaniec, a potem spotkanie Zespołów Caritas z naszego dekanatu.
  4. W piątek o 18.00 Msza św. z Różańcem dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania z klas II i III. O 19.00 próba chóru. W Chróścicach o 19.00 Dekanalne Spotkanie Młodych.
  5. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. O 9.00 spotkanie lektorów, ministrantów a o 10.00 kandydatów. Także o 10.00 spotkanie Marianek.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów odnowy całego prezbiterium naszego kościoła oraz zakrystii. Prace zostały zakończone, a obejmowały: założenie nowych instalacji elektrycznych, ogrzewania podłogowego, nowej marmurowej posadzki, nowego ołtarza i ambony, wymiany drzwi – x4, wykonania nowych mebli do zakrystii oraz pomalowania pierwszej części kościoła oraz zakrystii. Zostało także wykonane przyłącze ciepłej wody z plebanii do kościoła. Przygotujemy jeszcze pomieszczenie dla matek z dziećmi, w którym będzie można uczestniczyć w Mszy św., zamiast pozostawać gdzieś na dworze. Drzwi są oszklone, będzie nagłośnienie, wykładzina a może i zabawki. Patronką tej bocznej Kaplicy Matki z Dzieckiem będzie św. Joanna Beretta Molla. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w realizacji tego ważnego i niełatwego zadania składamy serdeczne Bóg zapłać! Począwszy od tych, którzy przygotowywali obiady, po tych, którzy wczoraj pomogli przy transporcie ławek. A Bogu zaśpiewamy Te Deum podczas uroczystości kiermaszowej a zarazem konsekracyjnej, na którą już dzisiaj zapraszamy.
  7. Przy wejściu do kościoła obok Listu do Parafian wyłożone są druczki wspominkowe za zmarłych.
  8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na misje i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Broniewskiego.
  9. Zap. przedślubna I: Łukasz Skorupski z Borek i Klaudia Krawiec z Czarnowąs.
  10. Do wieczności odeszła śp. Elżbieta Lisowska ? l.74. RIP.
image_print