Niedziela XXVII Zwykła

 1. Dzisiaj jest XXVII Niedziela Zwykła. W naszej Parafii obchodzimy Żniwniok. Dziękujemy Panu Bogu za dar chleba, rolnikom za ich wysiłek i ciężką pracę, za przygotowanie Dożynek i dekoracji. Zapraszamy na Różaniec o 15.00.
 2. Płody rolne dla Seminarium w Opolu, jak co roku możemy w tym tygodniu składać w Czarnowąsach u. p. Piotra Leja, we Wróblinie u p. Piotra Wróbel, w Krzanowicach u p. Norberta Waleska i w Borkach u p. Jana Franczyk. Pamiętajmy też o naszych Siostrach w Karmelu, w Krakowie.
 3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na nabożeństwo różańcowe przed Mszą św., czyli o 17.30 (z wyjątkiem wtorku, środy i piątku ? po Mszy św.) wg planu podanego w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po 19.00 spotkanie adeptów do bierzmowania z III klas gimnazjalnych.
 4. We wtorek czcimy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. W tym dniu pragniemy przeżyć Czuwanie Rodzin, na które zapraszamy do kościoła św. Anny. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, o 20.00 Różaniec. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Tym razem chcemy się modlić w intencji kapłanów, którzy posługiwali i obecnie służą w naszej Parafii.
 5. W środę Msza św. szkolna z Różańcem o 17.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci otrzymają różańce.
 6. W piątek o 18.00 Msza św. z Różańcem dla młodzieży, studentów i kandydatów do bierzmowania z klas II i III. Po Mszy św. na plebanii spotkanie YouCat. O 19.00 próba chóru.
 7. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów, ministrantów a o godz. 10.00 kandydatów.
 8. relikwia_jan_pawel_IIW przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Będziemy dziękować za dar kanonizacji św. Papieża Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. w kościele parafialnym będziemy mogli ucałować Relikwie Krwi św. Jana Pawła II. Przed kościołem po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Za tydzień w Świerklach ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o 15.00.
 9. Sakrament chrztu św. przyjął Kornel Zdzuj. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem, do puszek, ofiary na WSD i Kurię oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Stawowej.
 11. Dziękujemy serdecznie Panom, którzy pracowali przy konserwacji płotu na cmentarzu. Panowie wykonali ogromną pracę, bardzo sprawnie i dobrze. Wielkie, wielkie dzięki!
 12. Do wieczności odeszła śp. Ingeborga Muller, l. 72. RiP
image_print