Niedziela XXI Zwykła

Matka-Boska-Częstochowska1. Dzisiaj przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Kościół św. Anny obchodzi Kiermasz czyli Rocznicę Konsekracji. Zapraszamy na Nieszpory kiermaszowe do św. Anny o 15.00

2. Z powodu prac prowadzonych w kościele parafialnym Msze św. w tygodniu nadal sprawowane będą o 8.00 i 18.00 u św. Anny. (w sb. o 18.00 w kościele parafialnym).

3. We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Jest to też Dzień modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. W tym dniu chcemy przeżyć kolejne Czuwanie Rodzin, na które zapraszamy wszystkich ludzi wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 20.00 różaniec, który zakończymy Apelem Jasnogórskim. Chcemy modlić się za chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie, o pokój na Ukrainie.

4. W środę czcimy św. Monikę w czwartek św. Augustyna, a w piątek wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W środę i czwartek Pielgrzymka LSO na Górę św. Anny.

5. W sobotę odbędzie się II Parafialna Piesza Pielgrzymka Męska na Górę św. Anny. Wyjście o 4.00 rano, potem przemarsz do Kamienia Śląskiego, gdzie pokłonimy się Panu Jezusowi i św. Jackowi, tam będzie dłuższa przerwa na posiłek, potem dalej na Górę św. Anny. Tam, na zakończenie pielgrzymki Msza św. ok. 17.00. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich chętnych. Gorąco zachęcamy mężczyzn i młodzieńców, a zwłaszcza ojców do podjęcia tej ofiary za nasze rodziny i całą parafię. Zapisy w zakrystii na plebanii. Nie jest to łatwa pielgrzymka, ale godna męskich ambicji.

6. Zachęcamy do zapisywania się na obchody kalwaryjskie z okazji Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny, 13 września. To nasza tradycyjna parafialna pielgrzymka. Zachęcamy do wyjazdu zwłaszcza rodziców i babcie z dziećmi. Powrót późnym wieczorem. Opłata za przejazd wynosi 25 zł. Zapisy w zakrystii na plebanii.

7. Parafialny Żniwniok będzie 5 października. Gospodarzami będą Krzanowice.

8. Chrzest św. przyjęła Emilia Kornek. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

9. Dziękujemy za kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Brzozowej. Serdeczne Bóg zapłać pielgrzymom, którzy z Ks. Wikarym kroczyli na Jasną Górę, za trud, modlitwę i poświęcenie. Daliście piękne świadectwo Waszej wiary, poświęcając się dla Kościoła i naszej parafii. Jesteśmy z Was dumni i bardzo wdzięczni.

10 Wieczorny różaniec: Pon ? Narodzenia NMP /E. Świerc/, Wt ? MB z Lourdes /H. Palweta/, Śr ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/, Czw –  bł. Marii Merkert /M. Baron/, Pt ? MB Pośredniczki Łask/I. Kijowska/.

11. Zap. przedślubne: I – Piotr Kesler z Czarnowąs i Agnieszka Worek ze Skoroszyc, i II? Damian Szmechta z Czarnowąs i Agnieszka Rigol  z Krapkowic, Marcin Radziej z Krzanowic i Anna Wygiera z Lewina Brzeskiego.

12. W miniony czwartek Ks. Proboszcz otrzymał z rąk Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza Relikwie Krwi św. Jana Pawła II. Będziemy mogli je uczcić przez ucałowanie na zakończenie wtorkowego Czuwania Rodzin (po różańcu).

image_print