Uroczystość św. Jacka

Carracci_Saint_Hyacinth1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość św. Jacka ? patrona Metropolii Górnośląskiej. W Dobrzeniu odpust ku czci św. Rocha. U nas nie będzie nieszporów.

2. Z powodu prowadzonych prac w kościele parafialnym Msze św. od poniedziałku do soboty sprawowane będą u św. Anny, rano o 8.00 i o 18.00 (w sobotę o 18.00 w kościele parafialnym).

3. W poniedziałek wyrusza Opolska Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymom i Ks. Wikaremu życzymy wiele sił i mocy Bożej na drogę pielgrzymowania. Polecamy się Waszym modlitwom i zapewniamy o naszej pamięci. Bagaże odbierane będą dzisiaj /w niedzielę/ o 19.30 przy plebanii. Bagaże także będzie można składać dniu wyjścia pielgrzymki przy kościele św. Jacka w Opolu od 7.00. Opłata za bagaż 30zł, pobierana będzie przy oddaniu bagażu.

4. W przyszłą niedzielę kościół św. Anny obchodzić będzie VII Rocznicę Konsekracji ? Kiermasz. Zapraszamy do św. Anny na uroczystą Mszę kiermaszową o 9.00 i na Nieszpory kiermaszowe o 15.00.

5. Za dwa tygodnie, w sobotę 30 sierpnia odbędzie się II Parafialna Piesza Pielgrzymka Męska na Górę św. Anny. Wyjście sprzed kościoła parafialnego o 4.00 rano. Gorąco zachęcamy mężczyzn i młodzieńców, a zwłaszcza ojców do podjęcia tej ofiary za nasze rodziny i całą parafię. Zapisy w zakrystii lub tel. 660 405 534

6. Dziękujemy za kolektę  na prace remontowe w naszym kościele i na Wydział Teologiczny w Opolu. Dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek posprzątali kościół. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Brzozowej.

7. Wieczorny różaniec: Pon ? św. Faustyny /M.Przywara/, Wt ? św. Moniki /K. Niestrój/, Śr ? św. Jadwigi /E. Fila/, Czw –  św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/, Pt ? MB Pocieszenia /G. Kinder/.

8. Zap. przedślubne I: Marcin Radziej z Krzanowic i Anna Wygiera z Lewina Brzeskiego; Damian Szmechta z Czarnowąs i Agnieszka Rigol z Krapkowic.

image_print