Niedziela XIX Zwykła

uroczystosc_NMP1. Dzisiaj przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy o 15.00 na Nieszpory.

2. Z powodu prowadzonych prac w kościele parafialnym Msze św. od poniedziałku do czwartku sprawowane będą tylko rano o 8.00 u św. Anny. Dziękujemy za zrozumienie i za modlitwę w tej intencji. Prace przebiegają bardzo dobrze.

3. W poniedziałek czcimy św. Klarę, w czwartek św. Maksymiliana Marii Kolbego a w sobotę wspominamy św. Rocha.

4. W piątek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. Po wszystkich Mszach poświęcenie ziół i kwiatów. Kolekta z tego dnia będzie na prowadzone prace w naszym kościele. Szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9.30. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie. U nas nieszporów nie będzie, natomiast zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwo, które o 15.00 odprawimy na przystani św. Piotra Rybaka (zaraz za parkingiem), po czym wyruszy kawalkada kajaków w stronę przystani św. Franciszka w Borkach (przy Odrze). Serdecznie zapraszamy!

5. Od piątku do niedzieli na górze św. Anny obchody Wniebowzięcia NMP.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość św. Jacka ? patrona Metropolii Górnośląskiej a w Dobrzeniu Wielkim odpust ku czci św. Rocha. Kolekta za tydzień będzie na Wydział Teologiczny w Opolu.

7. Zapowiedzi przedślubne II: Tomasz Wilk Z Czarnowąs i Filina Bagińska z Głogowa, Piotr Lisoń z Prudnika i Klaudia Kornek z Czarnowąs.

8. W zakrystii można jeszcze zapisywać się na Opolską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy  18 sierpnia. Koszt znaczka i legitymacji 20zł. Bagaże odbierane będą 17 sierpnia o godz. 19.30. W przypadku nieobecności w tym dniu, bagaże będzie można składać w dniu wyjścia pielgrzymki przy kościele św. Jacka w Opolu od godz. 7.00. Opłata za bagaż taka sama jak w ubiegłym roku 30zł, pobierana będzie przy oddaniu bagażu.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za  posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w czwartek, przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP o 18.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Wąskiej i z ul. Norwida. Zapraszamy też tych, którzy pragną w tym pomóc.

10. Do wieczności odeszła Ludwika Karwacka z Czarnowąs. RiP

image_print