Niedziela XVIII Zwykła

Przemienienie Pańskie na górze Tabor1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 15.00 .

2. Z powodu prowadzonych prac w kościele parafialnym Msze święte w tygodniu sprawowane będą tylko rano o 8.00 u św. Anny /z wyjątkiem soboty o 18.00 w kościele parafialnym/.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca (po Mszy adoracja), w środę Święto Przemienienia Pańskiego, a w sobotę czcimy św. Teresę Benedyktę od Krzyża ? patronkę Europy.

4. W przyszłą niedzielę będzie odpust w Brynicy.

5. Zapowiedzi przedślubne II:

Leszek Wierciński z Ładzy i Aleksandra Ripel z Czarnowąs,

Adam Sukienik ze Zdzieszowic i Iwona Winiarska z Czarnowąs,

Jędrzej Mrugała z Czarnowąs i Aleksandra Łysiak z Czarnowąs,

Piotr Jeleniewski z Czarnowąs i Dorota Mros z Czarnowąs,

Krzysztof Geisler z Krzanowic i Katarzyna Kociumbas-Geisler z Krzanowic,

Darius Czajor z Wróblina i Emilia Czajor zd. Schatton ze Strzelec Opolskich.

Zapowiedzi I: Tomasz Wilk z Czarnowąs i Filina Bagińska z Głogowa,

Piotr Lison z Prudnika i Klaudia Kornek z Czarnowąs.

6. W zakrystii można się jeszcze zapisywać na Opolską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy 18 sierpnia. Koszt znaczka i legitymacji 20zł.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy Parafian z ul. Polnej.

8. W miniony poniedziałek zakończyliśmy uroczyste obchody odpustowe ku czci św. Anny. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski tego Świętego Czasu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej Uroczystości, zarówno Parafianom, jak i bardzo licznie przybyłym Gościom spoza parafii. Wdzięczność dla tych, którzy nie tylko brali żywy udział w Uroczystości Odpustowej, ale jeszcze w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej przygotowania i godnego przeżycia. Za to wszystko składamy z serca płynące Bóg zapłać. Niech św. Anna błogosławi naszym rodzinom i prowadzi nas do Pana Jezusa tak, jak prowadziła swoją córkę Matkę Najświętszą. Niech św. Anna wspiera rodziców w wychowaniu religijnym swoich dzieci. Na pewno wielkim zadaniem dla nas wszystkich jest troska o zdecydowanie większe zaangażowanie naszych dzieci i młodych w tej uroczystości. Troska o kontynuację dobrych chrześcijańskich tradycji to troska o przekaz żywej wiary .

image_print