Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny

1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Anny. Witamy Parafian i przybyłych Gości. Serdecznie witamy kaznodzieję odpustowego o. Sławomira Badynę ? Benedyktyna z Biskupowa i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. O 17.00 zapraszamy na Nieszpory Odpustowe, a o 17.30 na tradycyjny koncert dla św. Anny. Tym razem wystąpi bardzo znany Zespół Młodzieżowy grający muzykę religijną.

Jutro w naszej Parafii Dzień Chorych. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o 9.30 w ich intencji, połączoną z błogosławieństwem lurdzkim. Od 11.00 odwiedziny chorych, którzy nie mogli przybyć do kościoła. Następne odwiedziny chorych będą 5 września. Również jutro o 18.00 w kościele św. Anny modlitwa różańcowa za zmarłych, a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w odpustowych zaleckach. Po Mszy św. nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu ze świecami i procesja teoforyczna do kościoła parafialnego.

2. We wtorek czcimy św. Martę ? patronkę gospodyń. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy Marianki. Przed Mszą będą Godzinki ku czci NMP.

3. W przyszłą niedzielę odpust w Parafii Popielów. Kolekta za tydzień będzie na potrzeby WSD i Kurię w Opolu.

4. Zapowiedzi przedślubne I: Leszek Wierciński z Ładzy i Aleksandra Ripel z Czarnowąs, Adam Cukiernik ze Zdzieszowic i Iwona Winiarska z Czarnowąs, Jędrzej Mrugała z Czarnowąs i Aleksandra Łysiak z Czarnowąs, Piotr Jeleniewski z Czarnowąs i Dorota Mros z Czarnowąs, Krzysztof Geisler z Krzanowic i Katarzyna Kociumbas-Geisler z Krzanowic, Darius Czajor z Wróblina i Emilia Czajor zd. Schatton ze Strzelec Opolskich.

5. W zakrystii można się zapisywać na Opolską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy 18 sierpnia.

6. Dziękujemy wszystkim za przybycie na naszą Uroczystość Odpustową, za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Parafianom z Krzanowic dziękujemy za posprzątanie cmentarza, paniom z Wróblina za umycie kościoła i kaplicy odpustowej. Dziękujemy za wieńce i dekoracje, za dary na plebanię i za życzliwość. Mariankom dziękujemy za posprzątanie kościoła parafialnego. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Polnej.

7. Wieczorny różaniec: Wt ? bł. Czesława /P. Cebula/, Śr ?  Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi /R. Baron/, Czw ? św. Judy /E. Liguda/, Pt ? Narodzenia NMP /E. Świerc/ i Niepok. Poczęcia NMP /O. Hanusik/.

8. Sakrament chrztu św. przyjął Krzysztof Waindok. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w wychowaniu tego dziecka.  

9. Do wieczności odszedł śp. Reinhold Starosta l.72. RiP.

image_print