Niedziela XIV Zwykła

 1. apostolstwo_chorychDzisiaj przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą, a także Święto Patronalne Apostolstwa Chorych. Zapraszamy na Nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 15.00.
 2. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do piątku sprawowane będą tylko rano o 7.00.
 3. Jutro, tj. w poniedziałek o 8.00 wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza na obóz do Ustronia-Wisły. Zbiórka o 7.30 przy plebanii. Zabieramy różańce i Drogi do Nieba. Życzymy naszym chłopakom i ks. Wikaremu dobrego wypoczynku.
 4. W piątek przypada święto św. Benedykta, Patrona Europy.
 5. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię świętą chorym od 9.30. W Świerklach będzie nabożeństwo fatimskie o 15.00. U nas za tydzień nieszporów nie będzie.
 6. Zapowiedź przedślubna II: Tomasz Sochacki z Opola i Lidia Galus z Opola.
 7. Sakrament chrztu św. przyjęła Anna Laskowska. Módlmy się o łaski potrzebne rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tego dziecka.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Polnej.
 9. Bardzo dziękujemy p. Grabowskiemu za dostarczenie piasku, p. Waldemarowi Staroście za prace przy podświetleniu kaplicy św. Józefa, a p. Moczko z Wróblina za wykoszenie trawy na cmentarzu.
 10. Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 18-23 sierpnia. Tak jak w tamtym roku naszą grupę poprowadzi ks. Mariusz ? wikary.
 11. W sierpniu (zaraz po Odpuście) rozpoczną się prace wokół restrukturyzacji prezbiterium w kościele parafialnym (wymiana posadzki, nowy ołtarz, wyrównanie poziomów). To wielkie przedsięwzięcie polecamy żarliwej modlitwie wszystkich Parafian.
image_print