Niedziela XII Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XII Niedzielę zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. Od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie ziół i kwiatów. W poniedziałek przypada Dzień Ojca.

3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu pragniemy przeżyć kolejne Czuwanie Rodzin. Zapraszamy do kościoła św. Anny. Rozpoczniemy Mszą św., potem procesja eucharystyczna i Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.00 Różaniec, który zakończymy  Apelem Jasnogórskim. Tym razem chcemy dziękować za dar Chrztu świętego, za wiarę naszych Rodziców żyjących i ++, oraz za dzieci, których rodzice odwlekają chrzest i nie troszczą się o rozwój wiary

4. W środę od 8.00 odwiedziny chorych a o 17.00 Msza św. szkolna. W czwartek po Mszach św. błogosławieństwo świec ku czci świętych męczenników Jana i Pawła, które mają nas chronić od burz i gwałtownych nawałnic.

serce_jezusa5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą o 7.00, 8.00 i 18.00. O 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy gimnazjalistów i młodzież.

6. W sobotę wspominać będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada również 42 rocznica ustanowienia Diecezji Opolskiej. Po Mszy św. porannej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. O 9.00 spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów, o 9.30 wszystkich Marianek.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele Stolicy Apostolskiej. Również w przyszłą niedzielę odpust w Łubnianach, a na Górze św. Anny Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców.

8. Dziękujemy za kolektę dzisiejszą i z Uroczystości Bożego Ciała. Wyrazy wdzięczności składamy za bardzo liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy oraz udekorowanie domów, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości. Strażakom dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Polnej. Dziękujemy Paniom, które oczyściły z chwastów plac kościelny przed Bożym Ciałem.

9. Wieczorny Różaniec: Pon.? MB Królowej Aniołów /U. Czok/, Wt. ? św. Jacka /D. Cebulla/, Śr. ? św. Jadwigi /E. Fila/, Czw. –  Wniebowzięcia NMP /G. Fack/, Pt. ? św. Antoniego /H. Firlus/

10. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kaplicy św. Józefa. Więcej szczegółów na ostatniej stronie Listu.

image_print