Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

zeslanie_ducha_swietego1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (Drugi Dzień Zielonych Świąt). Msze św. będą sprawowane o 8.00, 9.30 i 17.00 w kościele parafialnym oraz o 18.30 u św. Anny. W Kamieniu Śl. o 10.00 Dzień Modlitw Rolników, a na Górze św. Anny pielgrzymka Tercjarzy św. Franciszka. W środę o 17.00 Msza św. szkolna.

2. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem I klas gimnazjalnych. W piątek na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie młodzież. Po Mszy św. spotkanie Młodych YouCat i próba chóru.

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Szafarze zaniosą Komunię Św. chorym od 9.30. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na prace konserwatorskie w naszym kościele, a przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

4. Również w przyszłą niedzielę parafianie z Krzanowic świętować będą Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma Odpustowa o 11.00. Za tydzień także odpust ku czci św. Antoniego w Luboszycach, a w Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

5. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Piaskowej.

6. Wyrazy wdzięczności składamy uczestnikom pielgrzymki do Toskanii, zwłaszcza za codzienne modlitwy w intencji Kościoła i naszej Parafii.

7. Wieczorny Różaniec: Pon.(17.00) ? św. Józefa /M. Gallus/, Pon.(18.30) ? św. M. Kolbe /J. Waldyra/, Wt. ? św. Anny /T, Matyszok/, Śr. ? św. Faustyny /M. Przywara/, Czw. –  św. Rocha /E. Matyszok/, Pt. ?M.B. Częstochowskiej /M. Lisowska/.

8. Zap. przedślubna I: Kamil Duszkiewicz z Czarnowąs i Agnieszka Sprawka z Czarnowąs.

image_print