Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na nieszpory z udziałem dzieci komunijnych i ich bliskich o 15.00. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej a w sobotę po Mszy św. porannej. Od poniedziałku do soboty trwać będzie Biały Tydzień. Dzieci Komunijne będą przychodzić w strojach komunijnych na Msze św.: w poniedziałek, środę ,czwartek i sobotę do kościoła parafialnego, we wtorek do św. Anny, a w piątek do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim.

2. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. Procesje błagalne w poniedziałek i środę o 7.00 w kościele parafialnym a we wtorek o 18.00 u św. Anny.

3. W poniedziałek przypada Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. w int. Matek naszej parafii o 18.00. W środę o 17.00 Msza szkolna z nabożeństwem majowym.

4. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. O 18.00 parafialna pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim. W naszym kościele nie będzie Mszy św. wieczornej. Od piątku odmawiać będziemy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W sobotę przypada święto Nawiedzenia NMP. Po Mszy porannej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. O 9.00 spotkanie lektorów, ministrantów a kandydatów o godz. 10.00. O godz. 9.30 spotkanie wszystkich Marianek. Po Mszy św. wieczornej wyjazd parafialnej pielgrzymki do Toskanii.

6. W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Święto Dziękczynienia. Kolekta będzie przeznaczona na budowę kościoła na Chabrach w Opolu. Będziemy gościć kapłana z tamtejszej parafii, który wygłosi do nas homilię. Natomiast przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Na Górze św. Anny będzie pielgrzymka Mniejszości Narodowych.

7. Sakrament chrztu św. przyjęła Magdalena Młotek. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

8. Zap. przedślubna I: Artur Słowik z Węgier i Żaneta Klotka z Wróblina, Sebastian Lach z Żelaznej i Michaela Bartyla z Czarnowąs.

9. Trasa procesji Bożego Ciała w tym roku przebiegać będzie ulicami: Kani, Matejki, Reymonta i Ogrodową. Ołtarz I przygotują Krzanowice, II ? Czarnowąsy, III ? Wróblin i IV ? Borki.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Parafianom z Borek dziękujemy za przygotowanie odpustu. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za posprzątanie, dekorację świątyni oraz za dar dla kościoła, którym jest piękna fioletowa kapa nieszporna. Serdecznie dziękujemy Państwu Jemioł, którzy na okazję swojego Jubileuszu Małżeńskiego ofiarowali naszej parafii puszkę na komunikanty. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Piaskowej.

11. Wieczorny Różaniec: Pon. ? Zwiastowania NMP /M. Niekrawiec/, Wt. ? bł. Czesława /P. Cebulla/, Śr. ?  M.B. Matki Kościoła /B. Frasek/, Czw. ? św. Judy /E. Liguda/

image_print